Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg snakket med "Bimmerdude" og han mente at dyser kan skape tikkelyd, noe jeg sliter med. Er det noen som har byttet dyser noen gang eller vet noe om det. Er det dyrt, eller kan man gjøre det selv? :?

Skrevet

Dysene vil naturlig nok kunne tikke litt. Men jeg sliter litt med å skjønne at det skal kunne høres noe spesielt.....

Jeg har hatt ute dysene på min bil. Den har en M52B20 motor. Vet ikke om det er likt som på din motor, men jeg tror nok ikke det er mye forskjell.

Det var ikke spesielt vanskelig å ta dysene ut og inn på min hvertfall.

Skrevet

tror det er liten sjangs for at det er dysene du hører, men hvis det er dysene så burde jo det være enkelt å skifte, dysene er bare trykket inn i fuelrail og i innsugsmanifolden, det er bare å skru løs fuelrailen og lirke de ut, husk de ofte kan sitte hardt og sjekk o-ringen før du setter de inn igjen :D

Lykke til!

Skrevet

Jeg har ikke skiftet dyser eller noe enda, men er ikke helt fornøyd med lyden i motoren min. Noen mener kammen er gåen, andre mener dysene, og andre ventilene. Hva om det er dårlig kompresjon, stempelringer osv. Så spørsmålet mitt er, hvem kan jeg spørre for å få en skikkelig diagnose på motoren? Kan dette gjøres uten å plukke den fra hverandre, og for en overkommelig sum?

Skrevet

Komptest er relativt enkelt. Kan ikke tenke meg at det er så veldig dyrt.

Ellers er jo Alf Lie kjent for å være meget bra på eldre BMWer, så han burde jo kunne komme med skikkelig diagnose på en M20?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...