Gå til innhold

60/40 senking og gassdempere


Anbefalte innlegg

Skrevet

Lurte bare på en liten ting jeg.. Da jeg kjøpte bilen satt det 60/40 senksett med dempere, men disse bruker gass i stedet for olje.. Er det noen fordel med de egentlig? I tillegg er de gule, så jeg lurte på hvilket merke det er? Er det ikke bare koni som leverer gule dempere da?

Skrevet

jamex og bilsten lever også gule dempere. merket står ofte trykt inn i metallet på demperen. jeg vet ikke om det er noen fordel men vist du prøver å presse ned en gassdemper for hånd så kommer denne kraftigere opp igjen en en olje demper.

Skrevet

Dvs da si at bilen blir stivere med gass demperne? En kamerat av meg har også en E36 og hans bil er senket like mye som min, men hans bil slår nedpå veldig ofte, og jeg har ikke slått nedpå enda..

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...