Gå til innhold

To problem, en løsning?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Bilen min (318is e30) sviver dårlig på tomgang når den er kald, gir jeg gass og slipper den igjen så dør bilen ut, men når den blir varm så merker jeg ikke noe til dette problemet. I tillegg så føler jeg at den bruker mye bensin, endel over 1 liter pr mil på blandet kjøring. Noen som vet om disse problemene kan være den samme tingen? feks lambasonden eller hva den heter?

Takker for hjelp.

Skrevet

takk for tips.

men, viss det hadde vært kaldstart dysen så hadde jeg vel merket det når bilen ble varm? kan tomgangsregulatoren ha innvirkning på bensin forbuket?

Skrevet

du ville ikke merket det på varm motor hvis det er kaldstartsdysa.. den kobler ut ved driftstemp. men, prøv å koble ut lmm når du skal starte den, da vil den gå på nødprogram og ruse seg opp en del mer. men, du finner da ut om bilen fortsatt fusker.. det samme kan gjøres med lambda..

Skrevet

Går det noen ledninger inn på lmm så jeg bare kan ta av får å koble den fra? Hvor mye koster en ny lmm sånn ca? Fant den ikke på online etk`en.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...