Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

bilen min vil ikke slå "kjinne" av og til. på lørdag så ville den ikke kjinne, så vi tok startkabler å koblet til. den ville fortsatt ikke kinne. idag startet jeg den med et ekstra batteri koblet til. når jeg vrir om så hører jeg et klikk. hvis starteren hadde vært ødelagt så ville vell ikke dette klikket kommet? eller? kan det være dårlig kontakt en eller annen plass?

Skrevet

sjekk først alle kontaktpunkter.. hvis du lurer på om det evt kan være batt. så er et triks å slå på hovedlyktene, hvis disse dimmer ned idet du kjinner så har du for lite strøm.. hvis ikke kan du kortslutte starteren med et skrujern. hvis det ikke funker er det store sjanser for at starteren ikke er helt god.

Skrevet

Gi den ett solid kakk med en hammer. Det har virket på flere av de bilene eg har vært borti som har vært vanskelig å få til. Det er selvfølgelig som oftest en forsyvelse av ett problem, da ett eller annet er gale, men det virker en stund til.

Børster og slikt er billig og rimlig greit å skifte. Litt kjedelig, men men...

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...