Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Mekonomen eller Biltema. Mekonomen fører både Defa og Calix (svenskenes svar på Defa). Vil tro kanskje Torshov også ha Defa. Det kryr jo av Defa-forhandlere i Norge..

Skrevet

En komplett varmepakke fra DEFA koster 3490.- hos bilradiospes, + varmelement (+- 500.-) Dette klarer de fleste å installere selv, å det sår i bruksanvisningen til hver enkel bil, hvor varmeelementet skal plasseres (slik at det kommer på rett side av termostaten, slik at vannet inni blokka blir oppvarmet) På jobb hos oss, så regnes det 3,5 verkstedstimer på en slik montering.

Skrevet

Er ikke sikker på monteringspriser, men kun motorvarmer, vil si det samme som komplett pakke, uten kupevifte, å den koster vel en snau 1000.- lapp, inkl. ledning og kontakt.og er vel 15-20 min ekstra tid å montere, så jeg ville gått for komplett pakke.

PS jeg jobber ikke på bilradiospesialisten, jeg bare refererte til priser fra deres sider. Jeg jobber hos en VW forhandler i stavanger.

Skrevet
den pluggen man skal ta ut. er det et bestemt hull eller kan man velge hvis det er flere like hull?
Monterte komplett Defa ifjord. Monterte alt selv, utenom motorvarmer elementet. Verkstedet som monterte den for meg satte den i frostpluggen nærmest torpedoveggen på eksossiden.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...