Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei!

Har brukt RESTvarmefunksjonen i min nye 523iA en del og det har funket bra helt til i dag. Når jeg kom hjem fra jobb så skulle jeg se litt på dvd med restvarmen på.. Så etter en bitteliten stund kommer det kald luft.. Hva skjer?

Når jeg skrur på tenninga så er kjølevæsketempen som ved driftstemperatur...

Er en del kaldere i dag da.. -4 mens det har vært +2 til +8 de andre gangene jeg har brukt den og den har fungert perfekt.. Kan det ha noe med saken å gjøre? Det blir liksom ikke bare litt kaldere men det er KALD luft som kommer.. som om man skrur på tenninga og setter på varmen uten at motoren går på en bil uten restvarmefunksjon..

Hvordan fungerer egentlig restvarmefunksjonen?

Jeg innbiller meg at det må være en elektrisk pumpe som pumper kjølevannet rundt i motoren og gjennom varmeapparatregisteret.. Kan det ha blitt feil på den? Kanskje en sikring som har gått eller noe? Så over sikringene i stad men så ingen sikringer som åpnbart hadde gått.. og det kortet med forklaring over alle sikringene står på tysk og det skjønner ikke jeg en dritt av.... :?

Skrevet

Tror det er slik at det er koblet på en el.pumpe på kjølevannet ja. Så blåses bare luften fra varmtvannet inn i kupeen. Hvis du får problemer med rest varmesystemet er det helt sikkert el.pumpa som er gåen.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...