Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Har desverre ingen bilder av hvit perlemor men det er en utrolig tøft og pent. Hvit perlemor gir en spessiel effekt i lakken. Må nesten sees "live" for å skjønne hvordan det blir.

På MC som jeg hadde var de hvite detaljene perlemor. Hvitfargen får lissom en sånn diamant look, ikke så lett å forklare. Ser ihvertfall ikke skittent ut :P . M3cabriolet her på forumet kan sikkert forklare dette skikkelig :wink: .
  • Svar 128
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Skrevet

Snakker vi perlefarge her?

S.S%20white%20pearl%2020.48%20ct%2014.5mm%20rd.jpg

Type slik:

White%20Pearl%20-%204970%20at%202002%20NG.jpg

Eller?

Vet i så fall ikke helt om jeg syntes den var noe ekstraordinært? Absolutt grei nok, men ikke noe sånn WOW-feeling.

Skrevet

Nja jo jau... vet ikke helt Gunnar.... Er vanskelig å få fram den rette fargen uten å se bilen live syns jeg.... en evt. blå perleeffekt på en hvit bil blir ikke enkel å få på rull... 8)

Skrevet

Og den kan blandes i vanlig alpine white II f.eks.? Slik at det kanskje ikke ser helt totalt mongo ut uten å lakke inni dører og motorrom, eller bør det også tas?

Skrevet
Og den kan blandes i vanlig alpine white II f.eks.? Slik at det kanskje ikke ser helt totalt mongo ut uten å lakke inni dører og motorrom, eller bør det også tas?

du bør lakkere inne i dørene.det ble ikke gjort på min når det ble lagt på klarlakk og du ser forskjell.motorrommet er ikke så farlig det trenger man jo ikke vise frem 8)

Skrevet

Du har hvit perlemor? Bilder?

Regner forøvrig med at det koster en del å lakkere perlemoren? Både i lakk og i tillegg må man jo ha noen lag klarlakk på toppen, noe man ikke trenger på vanlig hvit..

  • 4 weeks later...
Skrevet

Noen perlemor-hvite biler:

Car.jpg

ACF25.jpg

49_Mercury_PearlWhite_b.jpg

aftershot_small.jpg

92s4pearl2.jpg

Personlig synest jeg det ser ut som en uheldig blanding mellom hvit og sølv. Audi har hatt perlemorhvit som orginallakk tidligere (de 2 siste bildene).

Mulig det er bedre lakk ute å går nå for tiden som gjør at bilen blir hvitere men de bilene jeg har sett har ikke sett noe særlig bra ut. Bilen på bilde nr.2 så jo egentlig helt grei ut.

Skrevet

Du MÅ se lakken i real life for å se hvor fin den virkelig er.. Bilder yter ikke rettfredighet 8)

Jeg kan ikke garantere deg en WOW opplevelse men den er vertfall mye finere en vanlig hvit:)

Skrevet

Blir flott med de felgene der ja! :)

Hvit perlemor vises ikke på bilder, du må se den live før du ser hvilken farge det virkelig er....

Skrevet
gikk en 2 er golf av eier med navn ketil hoem før med perle lakk. den var pen som bare d. lakken ja... ikke bilen. ;)

Blå eller lilla perlomor? eller en annen farge det var da?

Har mere å mere lyst til å lakke bilen i kvit perelemor nå.:D

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive

×
×
  • Opprett ny...