Prephobia Skrevet Desember 19, 2005 Skrevet Desember 19, 2005 God kveld Bilen min skal til biltilsynet på etterkontrol i mårå, pga diverse feil. blant annet pga at vindusspylern måtte justeres. Eg vet ikke om di spylte heilt feil retning eller ke det var, men har nå justert di sån at di spyler på vinduet. Den på høyra siå spyler heilt fint, men den på venstre siå (fører siå) spyler mer som en liten dusj over vinduet, er ikke så møyje kraft i den. Er dermed redde for at den ikke skal komme igjennom EU-kontrollen i mårå. Er det någen av dere som vett om biltisynet bryr seg om det? Vinduspyler veskå treffer jo vinduet, og funker godt, men er liskom ikke den kraftige gode sprutens som det er på høyre side... ? er på forus i sandnes eg ska på eu kontrol.. takker for svar
bmwdude_1 Skrevet Desember 19, 2005 Skrevet Desember 19, 2005 Dette skal ikke hindre at bilen ikke blir godkjent!!men du kan jo ta opp dysene å renske de for din egen skyld Tviler på at de setter fingeren på de,da er de virkelig pirkete!!!!
Prephobia Skrevet Desember 19, 2005 Forfatter Skrevet Desember 19, 2005 kossen tar du igron opp dysene? er det bare te og ta et flatt skrujern onna dysene og vippa di opp? akkuratt likt så det er på bmw emblemå? eller må du skru? eller kanskje av me isolasjonen under panseret?
bmwdude_1 Skrevet Desember 19, 2005 Skrevet Desember 19, 2005 Prøv å stikk noe tynt inni spylerdysene eller blåse...Hvis ikke så tok jeg av trekket i panseret på min bil og blåste trykklyst igjennom! God som ny!
Prephobia Skrevet Desember 19, 2005 Forfatter Skrevet Desember 19, 2005 Ok. har allerede prøvd og blåse med trykkluft inn i dysene, og med nål men det hjalp ikke..
bmwdude_1 Skrevet Desember 19, 2005 Skrevet Desember 19, 2005 Tok av en litn hvit plastikdings på innsiden av panseret under trekket... Denne var helt tett til meg,bare fjerna den og satt på slangen rett på spylerdysa! Denne plastikdigsen vet jeg ikke hva er god for men det fungerer....Hvis ikke det hjelper ,kjøp nytt!!
Prephobia Skrevet Desember 19, 2005 Forfatter Skrevet Desember 19, 2005 Takk skal du ha bmwdude.. Det fungerte bra de der. Nå fungerer spylerveske dysene ypperligt
Jan e34 Skrevet Desember 20, 2005 Skrevet Desember 20, 2005 Plastdingsen er en ventil som forhindrer at spylevæsken renner ned igjen. Uten den fryser dysen lettere.
bmwdude_1 Skrevet Desember 20, 2005 Skrevet Desember 20, 2005 Ok da vet jeg det,var tett begge veier til meg
Bjørn 320 Skrevet Desember 20, 2005 Skrevet Desember 20, 2005 Plastdingsen er en ventil som forhindrer at spylevæsken renner ned igjen. Uten den fryser dysen lettere. Får bruke så sterk spylarvæske at ingenting frys til
Prephobia Skrevet Desember 20, 2005 Forfatter Skrevet Desember 20, 2005 er der ikke frostveske i spylerveskå då? Den skal vel ikke fryse den vist der ikker er møyje minus grader? Biltilsynet sjekte ikke på etterkontrollen de så var feil, såg bare på senkesette. Det så var feil var at bilen bremste skjeift, dårlegt håndbrekk, bensin lekasje, og justera spylerdysene. Ingen av disse tingå sjekte di. Jaja greit for meg Men så fant di ny feil selvfølgelegt. Var en liten bull i dekke bak, så de må eg få nytt
Pauls1 Skrevet Desember 20, 2005 Skrevet Desember 20, 2005 Men så fant di ny feil selvfølgelegt. Var en liten bull i dekke bak, så de må eg få nytt de kan vel ikke påpeke nye feil på en etterkontroll???
Bjørn 320 Skrevet Desember 20, 2005 Skrevet Desember 20, 2005 er der ikke frostveske i spylerveskå då?Den skal vel ikke fryse den vist der ikker er møyje minus grader? Er vel rett og slett sprit
Prephobia Skrevet Desember 20, 2005 Forfatter Skrevet Desember 20, 2005 Men så fant di ny feil selvfølgelegt. Var en liten bull i dekke bak, så de må eg få nytt de kan vel ikke påpeke nye feil på en etterkontroll??? De gjor di jalfall her, må til etterkontrol innen 14 Januar
Jan e34 Skrevet Desember 20, 2005 Skrevet Desember 20, 2005 Får bruke så sterk spylarvæske at ingenting frys til Det hjelper ikke hvor sterk spylervæske du bruker når dysene er tomme. Da kommer det vann inn som fryser og tetter dysene. Med ventilen på plass vil det hele tiden stå spylevæske i dysen som hinder at den fryser. BMW har også en løsning uten ventil, men da er dysene oppvarmet.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå