Superted Skrevet Februar 7, 2006 Skrevet Februar 7, 2006 Hva slags olje brukes på sperre diff tl e30?
Kjetil Sømme Skrevet Februar 7, 2006 Skrevet Februar 7, 2006 Tja, gå inn på www.castrol.no, så har de en smøretabell der som gir deg en god pekepinn. Det er selvsagt dyr olje hos Castrol, men du trenger vel bare en liter eller 2.
eriklepe Skrevet Februar 7, 2006 Skrevet Februar 7, 2006 den koster i underkant av 200 hos bmw, og det skal gå enten 0,9 eller 1,1 ltr på din diff Castrol SAF-XLS hete den du skal ha.
Gjest Skrevet Februar 7, 2006 Skrevet Februar 7, 2006 Her er info fra castrol om hvilken olje som skal brukes: Castrol SAF-XJ 75W/140 Fullsyntetisk olje beregnet til de fleste kjøretøyer med eller uten differensialbrems, hvor kravet er en olje ifølge API GL 5. Fremragende additiver gir ekstra slitasjebeskyttelse og støydempning av differensialer. Eksklusiv BMW godkjennelse til sperreredifferensial
haakon Skrevet Februar 8, 2006 Skrevet Februar 8, 2006 skiftet på verksted og de har fyllt på: Mobil-LUBE 1 SHC 75W90. finner ikke ut av kvaliteten på den-er det noe man kan bruke?
Kjetil Sømme Skrevet Februar 8, 2006 Skrevet Februar 8, 2006 skiftet på verksted og de har fyllt på: Mobil-LUBE 1 SHC 75W90.finner ikke ut av kvaliteten på den-er det noe man kan bruke? Har du diffbrems på diffen din da?
haakon Skrevet Februar 8, 2006 Skrevet Februar 8, 2006 aner ikke. har gitt bånn gass på snøen på parkeringsplassen,men ser ut til at det spannt på ene (høyre) hjulet. er usikker. må vel spørre på verkstedet da?
Kjetil Sømme Skrevet Februar 8, 2006 Skrevet Februar 8, 2006 Tror den olja funker helt bra jeg. http://www.mobil1.no/USA-English/MotorOil/Other_Products/Mobil_1_Fully_Synthetic_Gear_Lube_75W-90LS.aspx http://www.mobil.com/USA-English/Lubes/PDS/GLXXENPVLMOMobil1_Synthetic_Gear_Lubricant_LS_75W-90.asp Den har både GL5 og GL4 klassifisering, og da er den mer enn god nok til diffen din!
Lien Skrevet Februar 8, 2006 Skrevet Februar 8, 2006 API-GL5 kvalitet er det beste det er å få tak i bare så det er sagt! Er også noen japanske merker som hevder de har utviklet en olje med API-GL6 kvalitet men det er bare rykter enda..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå