2RE_Racing Skrevet Februar 14, 2006 Skrevet Februar 14, 2006 Hei. Jeg har forsøkt å lete i forumet og letet med søkefunksjonen.. Kanskje det er brukeren det er noe feil med?? Men jeg lurer på følgende: Jeg har bytta motor i bilen, og den nye motoren er hentet fra en delebil jeg kjøpte for en latterlig pris.. Eieren visste ikke hvordan årsmodell motoren var.. I og med at testverktøy/diagnoseverktøy/nullstillingsverktøy og diverse custom utstyr står merket med at det passer på motoren såfremt den er nyere enn da og da.. (gjerne fra slutten av -87). Er det noe man skal se etter på motoren? Er det serienr. på motoren? og sier dette noe om årsmodellen? Kanskje nr. på styringsenheten? Det står stemplet "84" med stor skrift på blokka, men jeg regner med at dette er fordi det er 84 mm borring.. Takker høyt for svar!
jpse36 Skrevet Februar 14, 2006 Skrevet Februar 14, 2006 vet vertfall at m20b20 motoren i 85 kom med fordeleren på siden av motoren. så ble den flyttet opp forran toppen drevet av kammen i de nyere.. vet ikke om dette gjelder m20b25
Neonlars Skrevet Februar 14, 2006 Skrevet Februar 14, 2006 På blokken på min M20B25 motor står det 86...?
ehrnst Skrevet Februar 14, 2006 Skrevet Februar 14, 2006 om kontakten for diagnose avlesning er rund og ikke flat i den ene enden har du "ny" typr motor, hvertfall en måte å se det på, veit ikke om det er 100% men
Gjest Skrevet Februar 14, 2006 Skrevet Februar 14, 2006 Har du triggerhjul for tenning foran på motoren så er den 88-og nyere. Har du derimot to magnetfølere på girkassa som føler på svinghjulet er det det gamle innspr. systemet.
Neonlars Skrevet Februar 14, 2006 Skrevet Februar 14, 2006 Er det den lille induktive magneten som sitter under viften inntil hjulet som er festet der??
02 Touring Skrevet Februar 14, 2006 Skrevet Februar 14, 2006 PÅ M10 motoren står et 7 #xxxxxxx sifra nr på blokka (øre til starteren) det er det samme som VIN nr på bilen. Det er mulig dette stemmer ogaå på M20 . Kjør det i Online ETK.
BMWE34 Skrevet Februar 14, 2006 Skrevet Februar 14, 2006 Nyere en -87 har motromic II og dermed ikke 2 stk følere på girkassa.
2RE_Racing Skrevet Februar 14, 2006 Forfatter Skrevet Februar 14, 2006 Okei! Tusen takk for svar! Jeg har en rund kontakt til styringa festet på venstre side på torpedoveggen, jeg har fordeler i forkant av kamaksel og en liten føler som står på et hjul i forkant av motor.. Men denne trodde jeg var turtellergiver, men det er kanskje det også... Har ingen følere på gearboksen heller.. Gode nyheter!
Pedi Skrevet Februar 15, 2006 Skrevet Februar 15, 2006 Letteste er å se på siden av toppen, der er det uthevet et årstall - så hvis ikke toppen er byttet, så har du en god indikasjon på hva modell motoren er. Og ja, Ø84 står for 84mm boring.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå