Bmw323i Posted May 9, 2006 Posted May 9, 2006 ja, topic sier det meste. ligger på 12-13oo omdr. men ligger jevnt, jager ikke. er det noen justerings skruer eller lignende? det er vell automat chocke. kan det være denne som har hengt seg opp eller lignende?
propan Posted May 9, 2006 Posted May 9, 2006 Du har en kald starts vakum ventil under innsuget ditt. Den som slange 13-16 går inn på. Den kan henge seg opp,ta den av og legg den i kokende vann,hvis ikke den lukker helt på vakum siden må du ha en ny hvis ikke du har typen som er justerbar da. Fungerer som en termostat.
Bmw323i Posted May 9, 2006 Author Posted May 9, 2006 ok. takker for hjelpen. men nå dukka d opp et nytt problem her. av og til når jeg starter bilen går den som en klokke, men av og til jukser den som faen og dauer ut. akkurat som om den går tom for bens eller som om lmmen ikke virker helt. tidligere idag byttet jeg luftfilteret da det var tett og da funket bilen strålende et par kjøreturer. har også byttet pluggene. jeg tror ikke det er tenninga som er problemet, tror det ligger i bensintilførselen. noen som vet ka det kan være? tror heller ikke det er filteret som er tett, for da ville den vell vært lik hele veien.
Bmw323i Posted May 9, 2006 Author Posted May 9, 2006 kan det være noen av dysene som er dårlige? noen av dysene tikker jææævlig, kan det være deT? men da skulle den vell ha juksa hele tida?`
Scirre Posted May 9, 2006 Posted May 9, 2006 er den sånn at den dauer enda? er mulig den trekker falskluft isåfall..
Bmw323i Posted May 9, 2006 Author Posted May 9, 2006 har undersøkt litt mer nå. når jeg kobler fra lmm så går bilen i et slags nødprogram, men den går iallefall. når jeg kobler på lmm starter den bare, så dør den. tenkte jeg skulle ta en diagnose test på den, for da finner vi forhåpentligvis ut noe mer.
Jan e34 Posted May 10, 2006 Posted May 10, 2006 kan det være noen av dysene som er dårlige? noen av dysene tikker jææævlig, kan det være deT? men da skulle den vell ha juksa hele tida?` Det kan være slitte dyser, ja. Det forårsaker ujevn tomgang og treg start ved halvvarm motor. Men det skal normalt ikke medføre at motoren jukser/fusker eller stopper.
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now