bmw_85 Skrevet Mai 29, 2006 Skrevet Mai 29, 2006 Ser endelig ut til at jeg kan sette i gang med noe som sikkert er ett kjempe prosjekt som kommer til å ta sykt med tid å penger men det får heller gå.....men trenger all den hjelp jeg kan få..har ett stykk 318 i (E30 1990 mod) som jeg skal sette inn en 323 eller 325 motor i...tenker å kjøpe en donor bil så da skulle jeg vel ha det jeg trenger i stor grad av deler, men kan noen si meg om det er noe forskjell på å sette inn en motor fra før faceliften f.eks.. er det i det hele tett noe jeg kan bruke fra min bil?? Hva må tilpasses fra en sånn bil over til min...linker å sånt tas i mot med stor takk her da jeg ikke har skrudd noe serlig bmw fra før så blir sikkert nok feiling selv med hjelp:P... Men vil nå prøve å se om jeg kan få det til å gå... f.eks, må jeg skift alt fremme og eller holder det med å skitfte alt fra motorn å bak over, tenker på framstilling mm fremme...bremser må jo seff byttes det har jeg fortsått Skulle jo sikkert hatt en sekser fra før med ett sånt prosjekt men det har jeg nå ikke...å jeg tviholder på karosseriet mitt da dette er BRA!!!! men 1,8 i motor blir litt for daff...hehe
aloebiz.net Skrevet Mai 31, 2006 Skrevet Mai 31, 2006 http://www.bimmers.no/viewtopic.php?t=9001&highlight= Broren min har planer om en M50 motor istedet for M10'n sin.. rådfør deg med han (Bimmerlars)
Bimmerlars Skrevet Mai 31, 2006 Skrevet Mai 31, 2006 Flytt over hele bakstillinga, evnt. bare bærearmene. Da får du skriver bak og stabstag. Handbrekkwirene er heller ikke like, så flytt over det også. Flytt over ihvertfall fjærbeina forran, da de på 325 er 51mm tykke og de på 318 er 49mm. Er vel også tjukkere stabstag forran på 325, tror jeg, så ta med det også. Du trenger traversen forran fra bilen med sekser for at motorfestene skal passe med M20 motoren. Mellomakselen trenger du også fra sekserbilen. Det elektriske kan jeg dessverre ikke hjelpe deg så mye med. Sitter vel M40 motor i bilen din.. Husker ikke hvilket sprut den motoren har.. Om det er L-jetronic eller Motronic. For jeg tror igjen, at du må ha M20 motor som har sittet i bil med facelift for at motorkontakten skal passe i din 90 modell, som er facelift. Noen som kan hjelpe litt på det punktet?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå