Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Har litt problemer med min E34, idet jeg endelig har fått fikset vannlekkasje fra vannpumpen, så blir seff noe annet feil..

Det kommer noen ulyder(uler/skraper/dunker egentlig bare bråker generelt) bakfra og lettere vibrasjoner, høres ut som høyere bakhjul... Kan det være hjullager som er gåent? Eller traversforing?

Noen som vet? Takker for alle svar :D

Skrevet

Kan være hjullager. Min erfaring av dårlig hjullager er en jevn ulyd (ulelyd) som gjerne begynner i en spesifikk fart og intensifiseres etter farten.

Har også erfart at boltene i hjulet har skrudd seg løse, og det har laget lignende lyder som du beskriver.

Traversforingene merker du nok best når du f.eks svinger i en rundkjøring og det føles som hjulet slipper. Du kan jo jekke opp bilen og brekke litt på traversforingen og se om den er fucked.

Skrevet

hehe, det kulelageret var ikke bare litt gåent nei :P hørtes ut som jeg hoppet på en pose med pottis når jeg vred det rundt :P

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...