Gå til innhold

HJELP! E30 "kutter" og fortsetter når jeg kjører


Anbefalte innlegg

Skrevet

En kompis har en Opel Astra 1,6, Han hadde lignende problem, pluss at motoren kutta ut i svinger.

Han hadde akkurat hatt bilen inne på verksted, mekanikeren hadde glemt å skru fast minuspolen på batteriet, pluss det var en del manglende sikringer som var byttet rundt på (fyren forstår seg ikke helt på strøm).

Skrudde på batteriet og fikk han til å kjøpe alle manglende sikringer.

Funka godt da.

Kan og være jordinga.

Skrevet

Har hatt samme problem med min e30 320i cab 1989 for ett år siden. Byttet ganske mye og sjekket en del ledninger, men fant ut til slutt at tomgangs regulatoren var skyld i motor kuttingen..... Bytten den og symptomene forsvant. Den gamle var blitt treg.

Når det gjelder kun innstrumentene som plutselig kutter, men du merker det ikke på motoren. Så hadde jeg det samme problemet på min, og da byttet jeg ut de 2 batteriene som befinner seg på speedometeret.

Prøv dette!

Skrevet

Kjøpte brukt tomgangsregulator for et år siden, men den var sikkert ikke noe bedre den da. Får prøve å bytte igjen da, verd et forsøk.

Takk for hjelpen alle sammen.

Skrevet
Sjekk mikrobryteren under spjeldhuset. Den kan bli full av olje og ikke fungere. Normalt skal du høre et lite klikk fra mikrobryteren når du vrir på spjeldet med hånden. Er bryteren full av olje, er det sannsynlig at du ikke hører noe klikk. Mikrobryteren gir signal til motorstyringen om spjeldets posisjon.

Riktig riktig

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...