Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hadde oljeskift på bilen min i slutten av juni. Etter det så har jeg måttet etterfylle 1 liter olje! Dette kan da ikke være normalt? Er ikke noen lekkasje som jeg ser i motoren eller på bakken eller noe.. Km. stand er jo bare 88000 km.

Skrevet

hmmm...... "eldre" biler?

Dette gjelder jo en 01-modell.

Det skjer ofte at biler bruker en del olje etter oljeskift. sjekk om nivået fortsetter å synke nå som du har etterfylt

Skrevet

Synes dette høres rart ut på en såpass ny bil..?

Jeg skiftet olje på -92 E36en min i sommer og har kjørt ~5000 etter det uten å etterfylle en dråpe...

Skrevet

Synes det er rart jeg også.. Skal følge oljenivået nøye og hvis det forsvinner mer så får jeg bruke lønna mi på verksted igjen! Olje er ikke noe jeg tar noen sjanser med akkurat..

Skrevet

Har hørt om flere som har høyt oljeforbruk på m54 motoren. Vet om en person her i byen som fikk skiftet ut sin motor på garanti da den hadde for høyt forbruk. Tar jeg ikke helt feil så var det problemer med at stempel ringene ikke "satte" seg skikkelig og resulterte i høyt forbruk.

Via artikler i Total Bmw husker jeg at dette har vært opp flere ganger. Der var det en kar som hadde tett veivhusventilasjon,som fikk fikset sitt oljeforbrukt ved at denne ble rengjort. Eneste minuset var at denne "tettet" seg igjen for han flere ganger i året. Muligens en dårlig konstruksjon på veiv ventilasjonen. Kan jo være vært et forsøk iallefall.

Hadde selv en 528 med m52 motoren, den brukte aldri en dråpe olje. Km stand var da ca 200 tusen. På den annen side har jeg en kompis som har en 520 med m52 og han bruker ca 2l på 10tusen km. Motoren hans er også gått ca 200 tusen.

Skrevet

En motor "skal" bruke olje, hvor mye er alt etter hvordan man kjører. For dem som sier dem ikke har noe oljeforbruk ville jeg kansje vært litt bekymret for.

Har selv en motor som bruker lite olje, men noe olje forbruker motorer uansett.

Til trådstarter: Dette er ikke unormalt i det heletatt. 1L på 500mil er ikke mye oljeforbruk.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...