ÅshildF Skrevet September 24, 2006 Skrevet September 24, 2006 Bilen min, en BMW Z3 1.8 -96 mod. starter ikke så lett når det er varmt. På vinteren starter den med en gang. Noen som har erfart dette og aner hva man kan gjøre? Synest det blir bare værre og værre, den var ikke slik når jeg kjøpte den for ett år siden, men problemet var der da også.
Kjetil 323i E36 Skrevet September 24, 2006 Skrevet September 24, 2006 Start med å sjekk det enkleste som plugger og luftfilter. Pluggene kan kanskje være årsaken, men har bilen fulgt servicer hos verksted, skal det egentlig være i orden. Men sjekk dette, så er iallefall disse to eliminert.
ÅshildF Skrevet September 24, 2006 Forfatter Skrevet September 24, 2006 Ok, det kan jo være årsaken. Ikke altfor lenge siden jeg skiftet plugger, men en stund siden jeg skiftet luftfilteret. Finner bilverkstedene ut årsaken dersom de feilsøker med data?
Kjetil 323i E36 Skrevet September 24, 2006 Skrevet September 24, 2006 Du kan iallefall sjekke luftfilteret, men tror egentlig ikke det skal ha noe å si. Verkstedene kan vel finne ut av det viss det er en elektronisk feil, men skal ikke love noe der jeg altså. Får håpe det er noen andre som kommer med noen glupe innspill her nå snart...
ÅshildF Skrevet September 24, 2006 Forfatter Skrevet September 24, 2006 Tusen takk for hjelp! Det er ikke alltid så lett å være jente og eie bil.. Men har jo lært mye her allerede. Andre tips taes mot med stor takk!
BARCELONA Skrevet September 24, 2006 Skrevet September 24, 2006 Er problemet der når motor er varm ville jeg tippet feil på temp føler på motor
ÅshildF Skrevet September 24, 2006 Forfatter Skrevet September 24, 2006 Nei, problemet er når motoren er kald, men det er varmt vær. Når det er surt og kaldt starter den lett som bare det. Rart?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå