R Andersen Skrevet Oktober 4, 2006 Skrevet Oktober 4, 2006 KW er svært populært blant "hardcore" BMW moddere i USA det sies også at det er H&R som lager KW's coils..? KW er vel litt mer show enn seriøs baneegenskaper. Hvertfall på de vanlige coilover`ne til bl.a E46. Å flytte festet på fremre støtdemper for lenkearm til stabstag (slik at man kan senke bilen mer..) som KW har gjort, sies å være farlig for kjøreegenskapene. Det er derfor ingen av de andre seriøse tilverkerne av understell (H&R, Bilsteien, Ground Control, koni mm) gjør dette. Man vil miste fjæringsvei, og kan skade både felger og hjuloppheng.. Dette gjelder ikke alle kit de selger, men til bl.a E46.
B.E.E. Skrevet Oktober 4, 2006 Skrevet Oktober 4, 2006 KW er svært populært blant "hardcore" BMW moddere i USA det sies også at det er H&R som lager KW's coils..? KW er vel litt mer show enn seriøs baneegenskaper. Hvertfall på de vanlige coilover`ne til bl.a E46. Å flytte festet på fremre støtdemper for lenkearm til stabstag (slik at man kan senke bilen mer..) som KW har gjort, sies å være farlig for kjøreegenskapene. Det er derfor ingen av de andre seriøse tilverkerne av understell (H&R, Bilsteien, Ground Control, koni mm) gjør dette. Man vil miste fjæringsvei, og kan skade både felger og hjuloppheng.. Dette gjelder ikke alle kit de selger, men til bl.a E46. Dette var jeg ikke klar over, men til min E-36 er opphenget/festene helt likt det originale. Hva banekjøring angår vet jeg relativt lite, men til bruk på vanlig veg, kan jeg skrive under på at KW fungerer utmerket.
sapphire Skrevet Oktober 4, 2006 Skrevet Oktober 4, 2006 hadde k&w høydejusterbart på en a4 en gang!! Aldri mer, var rett å slett for soft bak, bare gikk å "jynget", men var grei forran... Har pratet med flere med samme problemet.
-fek- Skrevet Oktober 4, 2006 Skrevet Oktober 4, 2006 KW type 3 er vel noko av det råaste du kan gå for, også öhlins da seff Men skal du ha eit greitt senke sett, så kan eg anbefalle H&R fjærer og Bilstein Sprint dempere sånn som eg har funker fett
Endre87 Skrevet Oktober 4, 2006 Skrevet Oktober 4, 2006 Jeg hadde Apex 60/40, men bilen ble utrolig høy forran i forhold til bak. Selv ikke med senkeskåler og moderat kapping ble det bra... Vist du senka 60/40 og bilen blir høtere forran har du gjort noe galt, ikke for å skuffe
Arnefles Skrevet Oktober 5, 2006 Skrevet Oktober 5, 2006 Hvis du har kjøpt Eibach,kan du glede deg! Du vet hva du får, sikkert kjøp!
mbrothe Skrevet Oktober 5, 2006 Forfatter Skrevet Oktober 5, 2006 Mange meninger her.. sies my bra om Eibach her, så jeg får vel se litt på de. Hva tror folk om 40/15 senking på e36? Jeg synes at bilen blir så "sigen" bak hvis man senker like mye forran som bak, min er iallefall mye høyere forran enn bak orginalt.
MRTouring Skrevet Oktober 5, 2006 Skrevet Oktober 5, 2006 Har 60/40 senking på min og det er ikke for lavt (apex), men tror jeg har feil fjærer bak da den er like høy som original. Kjører på 225/40/18 og der skraper ingensteder.
R Andersen Skrevet Oktober 5, 2006 Skrevet Oktober 5, 2006 Hva tror folk om 40/15 senking på e36? Jeg synes at bilen blir så "sigen" bak hvis man senker like mye forran som bak, min er iallefall mye høyere forran enn bak orginalt. Det spørs jo hva du vil med senkingen, men med 40/15 senking så opprettholder du litt av komforten, og den blir passe lav. Hjulbuene på E36 er lavere bak enn foran, og det trengs derfor mer senking foran for at avstanden fra dekk til hjulbue skal bli lik foran/bak.
Christer Skrevet Oktober 5, 2006 Skrevet Oktober 5, 2006 jeg har 60mm koni fjærer og justerbare gule bak og koni coilovers foran, funker gull, og er kjempefornøyd..
Garasjesalg Skrevet Oktober 5, 2006 Skrevet Oktober 5, 2006 Kjører H&R cupcit. Etter det jeg har hørt er det bilstein dempere med H&R fjører. Er ganske fornøyd med det på min E30. Senker 40 bak og 60 framme.
B.E.E. Skrevet Oktober 5, 2006 Skrevet Oktober 5, 2006 Jeg hadde Apex 60/40, men bilen ble utrolig høy forran i forhold til bak. Selv ikke med senkeskåler og moderat kapping ble det bra... Vist du senka 60/40 og bilen blir høtere forran har du gjort noe galt, ikke for å skuffe Ja, tanken streifet meg også, men det var et profesjonelt verksted som gjorde jobben. Bilen ble sjekket igjen og igjen, men ingen ble noe særlig klokere...verkstedet mente det var reklamasjon. Så kjøpte min far et tilsvarende sett til sin 525, og dette settet ble montert et annet sted, men resultatet ble det samme. Høyere enn original forran, og lav som bare det bak Noen forslag til hva som kan ha skjedd?
Endre87 Skrevet Oktober 5, 2006 Skrevet Oktober 5, 2006 Jeg hadde Apex 60/40, men bilen ble utrolig høy forran i forhold til bak. Selv ikke med senkeskåler og moderat kapping ble det bra... Vist du senka 60/40 og bilen blir høtere forran har du gjort noe galt, ikke for å skuffe Ja, tanken streifet meg også, men det var et profesjonelt verksted som gjorde jobben. Bilen ble sjekket igjen og igjen, men ingen ble noe særlig klokere...verkstedet mente det var reklamasjon. Så kjøpte min far et tilsvarende sett til sin 525, og dette settet ble montert et annet sted, men resultatet ble det samme. Høyere enn original forran, og lav som bare det bak Noen forslag til hva som kan ha skjedd? Merkelig, er jo hele påenget at bilen skal bli 60mm lavere forran og 40mm lavere bak når du senker da :\, men er de høyere forran orginalt da? :\
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå