Gå til innhold

Vifteanlegg og dashbord streiker


Anbefalte innlegg

Skrevet

Har problemer med min 87-mod 320i.

Det startet med noen ulyder i vifteanlegget, trodde muligens det var noe som satt fast, men nå har det streiket helt. Får altså ikke varme/luft i bilen.

Det har også oppstått problemer i diverse mengdemålere i dashbordet, som f.eks. bensinnivå, turteller og motovarme.

Noen som vet hva som er galt, og eventuelt hvordan dette kan fikses?

Skrevet

At målere ikke funker normalt kommer ofte av at SI batteriene bak på instrumentpanelet har tatt kvelden. Dette har ikke påvirkning på varmeapparat vifta. Du kan også ha kontaktproblemer i instrumentpanelet.

Skrevet

Jeg er langt fra noen ekspert på bil, tvert i mot totalt elendig på slikt :-)

men kan ikke slikt tyde på jordingsfeil eller event sikringsproblemer ?

jeg har faktisk fiksa mye rart på bilen ved bare å ta opp kontaktene til de tingene det gjelder for å gjøre dem rene og spraye dem med kontaktspary for å få skikkelig kontakt, ofte har slike ting hatt sammenheng med dårlige kontakter med masse eir eller slike ting

Skrevet

børstene på viftemotoren, det samme problemet hadde jeg. det med ryggelysa har jeg og hehe :P noen ganger funker kun 1 og noen ganger begge, men hender ofte at den ledningen under gearmansjeten som er til ryggelysa detter ut, skjekk den, lagde en liste over muligens feil en gang, men jeg hadde slik at jeg ikke kan kombinere kjørelys og så ha lys i dash'n, kan være rele og litt av kvart

Skrevet

hadde samme problem på min, og til slutt tok ledningen til sensoren på gearkassa til ryggelysa fyr. fjerna ledningen og alt funka normallt igjenn.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...