Gå til innhold

Simkort problem med orginal BMW telefon i E46


Anbefalte innlegg

Skrevet

Problemet skyldes at SIM kort av forskjellige alder/type bruker forskjellige spenning. Men som andre har sagt, du skal kunne bestille et eldre type kort.

  • 1 month later...
Skrevet

Bjalle har svaret

De kortene som ikke virker i kortleseren under telefonen virker som regel i kortleseren i bagasjerommet (svart boks øverst til venstre) kortet settes inn bakfra går fint med litt tålmodighet.

Jeg har prøvd det hele har testet omtrent 10 sim kort fra Netcom og ikke F... om noen funker gamle som nye.

Har fått forklaringer om for mye minne i nye kort,feil spenning 3.6v kontra 5v

Har hatt Telenor kort som virker annen hver gang.

Snakket med teknisk kyndig på Bavaria (BMW forhandler i rogaland) og fått besjed om telefon er for gammel og gammel type kort kan ikke lenger skaffes.

Sa opp tvilling abonnemanget i går etter test av flere gamle kort hos Netcom før jeg sjekket dette forum Fikk nytt tvilling kort i dag

Tenkte først det virket for dumt med en til kortleser men sjekket likevel. Tror du ikke F...enskapet funker på samtlige kort nye som gamle HURRA

Hvorfor er det bare en i Norge som vet om denne leseren ??? og hvorfor er det en ekstra leser??

Hilsen

Terje ( nå med fungerende telefon i bilen )

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...