Ronny M Skrevet Desember 29, 2006 Skrevet Desember 29, 2006 Har M40 i min E36 som trengs å overhale toppen på. Men nå vurderer jeg heller å bytte ut hele motoren hvis det ikke er for mye pes. Er det bare å sette en M42 eller M43 rett oppi uten de store modifikasjonene? Hva må byttes? Trenger også tips om steder hvor jeg kan finne rimelige motorer. Regner selvfølgelig at jeg må ut av Norge og inn i Sverige eller noe sånt... Hvor mye må jeg hoste opp for en motor som ikke har gått altfor langt? Vil det lønne seg i forhold til å overhale toppen på den jeg har? Noen som har peiling?
Mr_Sunde Skrevet Januar 2, 2007 Skrevet Januar 2, 2007 Får du med ledningsnett til motoren så skal dette vere plug & play. Viss du har S5D200G girkasse så kan det vere greit å bytte til S5D250G girkasse da denne tåler litt mer. Skal det godkjennes så må du bytte til ventilerte skiver foran og skiver bak(viss du ikke har det fra før). Skal du kun bytte motor uten å godkjenne det så er det jo ingen sak. Ser du får M42/M44 motorer for 5 000,- og oppover her på berget.
Dirty Skrevet Januar 2, 2007 Skrevet Januar 2, 2007 er litt modding som må til! du må lage feste til coiler og servo olje tankt. ellers er det bolt on gjorde dette på gamle bilen min får noen måneder siden!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå