Wazu Skrevet Januar 6, 2007 Skrevet Januar 6, 2007 Heisann. Satt forleden dag og kom til å lure på om bilen min har turtallssperre. Er en 92 modell E36 316 sedan. Dessverre har jeg klokke istedetfor turtallsmåler, så jeg vet jo ikke helt når jeg møter redline. Har prøvd å gi gass i neytral med god og varm motor, men slipper alltid opp etter noen sekunder med høyt turtall, siden jeg for alt jeg vet kan være forbi redline allerede om jeg ikke har sperre. Så noen tips til hvordan å finne ut om jeg har sperre? På forhånd takk for hjelpen.
Bmwfanatic Skrevet Januar 6, 2007 Skrevet Januar 6, 2007 slipper opp etter å hatt fullt turtall noen sekunder? hehe høres ikke ut som du har i allefall, men jeg vet ikke stort om disse motorene
bizzy Skrevet Januar 6, 2007 Skrevet Januar 6, 2007 Bedre og gi full gass i første gir til man kjenner motoren kutter uansett så har du helt sikkert, turtall sperre jeg har iallefall det. akkurat samme bil som deg 92 mod 316 klarer ca 80 i andre giret før turtall sperren slår inn.
Wazu Skrevet Januar 6, 2007 Forfatter Skrevet Januar 6, 2007 heh, har faktisk vært oppe i 75 på andre giret en gang, så kan stemme bra det. får ta meg en liten tur senere og teste ut det med førstegiret. takk for hjelpen.
Wazu Skrevet Januar 6, 2007 Forfatter Skrevet Januar 6, 2007 Da var jeg ute å kjørte litt, gav gass på første gir, og jammen nådde jeg ikke sperren på ca 45 km/t.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå