Jump to content

Recommended Posts

Posted

Bilen er innimellom ugrei å få i gir. Kjennes ut som cluthen ikke løser helt ut. Har lufta systemet, men det hjalp ikke. Regner da med at minst en av sylindrene må overhales. Er det noen som har noen tips til å finne ut hvilken av de som med størst sannsynligeht er defekt? (Pedalen henger litt igjen noen ganger)

Posted

Sjekk at du har nok bremseveske i beholderen, hvis slavesylynderen lekker, bruker det som regel å dryppe bremseveske mellom gearkasse og motor

Posted

har samme prob på min, bytta begge sylyndra men ble ikke bedre og kom fram til at det var trykkplata som va dårlig, men er garrantert bare slavesylinderen som er dårlig, er jo bare og skru den av og se om den lekker, er to skruer (13) og så tar du den bare ut, er bare og få en kamerat til og trykke på pedalen og sjekke om den kommer helt ut.

Posted

Ingen lekkasjer her..

Så i manualen at det skal være egen beholder for bremsevæske til clutchen. Det er det ikke på min bil.. Gjelder det kun faceliften?

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...