ReiRud Skrevet Januar 14, 2007 Skrevet Januar 14, 2007 jeg skal godkjenne bilen min med turbo...men må på rullende-landevei først, hvor kan jeg gjøre dette billig?? og der de ikke kjører motoren til H#¤%&e ? andre plasser enn Bjørnstad...
propan Skrevet Januar 14, 2007 Skrevet Januar 14, 2007 Hvis motoren din er i orden så går den ikke til helvete... Hvorfor ikke Bjørnstad? De er vet hva de driver med tror jeg,kun en effektmåling er ikke såå dyrt heller,men er det mapping etc i tillegg flyr timene fort.
ReiRud Skrevet Januar 14, 2007 Forfatter Skrevet Januar 14, 2007 jeg har snakket med endel folk...og de sier at Bjørnstad kjører så lenge og jævli at de tar livet av motorene... bare måling btw!
325ixturbo Skrevet Januar 14, 2007 Skrevet Januar 14, 2007 kjenner og er kompiser med 3stk som har vert hos bjørnstad bil og alle har kjørt inn i rulla. men trilla bilen ut. dette har vært på mapping. men jeg tror jeg også skal dit . men som oftest ligger feilen i motorene og litt for store forhåpninger, mange vil ha mer og bilene blir satt på prøve
ReiRud Skrevet Januar 14, 2007 Forfatter Skrevet Januar 14, 2007 hva? altså at de har kjørt bilen inn men dytta den ut??
E36Cab1 Skrevet Januar 14, 2007 Skrevet Januar 14, 2007 Har vel ikkje vært bygd godt nok da,må jo tåle belastninga den kan bli utsatt for ellers er det jo liten vits å bygge noe sånt da
ReiRud Skrevet Januar 15, 2007 Forfatter Skrevet Januar 15, 2007 snakket med en fyr idag som hadde vært der, han`s bil gikk det greit med...det var når de skulle mappe bilen de fleste motorer gikk til hælvete, de er så ivrig på å presse ut hester visstnok...så det går vel greit med effekt-test
propan Skrevet Januar 15, 2007 Skrevet Januar 15, 2007 Da vet de ikke helt hva de driver med,problemet med mapping er at det er ingen garanti fra de som mapper. Så er hele livet og sparepengene i motoren så må dere uttrykke det ganske klart for den det gjelder at denne motoren må det IKKE skje noe galt med,bruk heller ett par timer ekstra og start i det små og gå sakte oppover mot den effekten du vil ha. Hvis det er viktigere at motoren er hel når de er ferdig enn maks effekt så si det til dem. Hvis ikke så vil de prøve å dra ut det som er mulig og det du har bensin og evt turbo til..
325ixturbo Skrevet Januar 15, 2007 Skrevet Januar 15, 2007 personlig har jeg ingenting i mot bjørnstad bil og de har helt sikkert mye meir peiling på bil en d jeg har. og nå vil ikke jeg rakke ned på noen. men som den ene kompisen min da har brukt ca 150tusen på motor og levert den til jenspeed . og blitt lovt at alt på den skulle være god for 600hk++. så ryker toppakninga på 2 kilostrykk og 420hk på motorn???? under mapping...sier ikke mere jeg .
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå