Gå til innhold

Overoppheting på tomgang, ingen kjøling?! Hjelp meg!


Anbefalte innlegg

Skrevet

Heisann, har dere god greie på kjøling av disse bilene, oppsto et problem for meg idag, motoren overopphetes på tomgang, elektrisk vifte, kjølevæske ok og frostvæske ok, hva i himmelens navn er dette?

Bilen brukes ikke mere nå før jeg finner ut av dette..

Bilen er en 98modell 520IAM50

Skrevet

Impeller (skovel) på vannpumpen kan ha løsnet, noe som ofte skjer på disse siden den er laget av bakkelit. Ta av radiatorlokket og start bilen, det skal da være en "kontrollstråle" som "tisser" ned i ekspansjonstanken.

Skrevet

hadde selv problem med det en gang, men da var det motorfestene som hadde røket, så motoren var så skjev at vifta tok borti radiatoren, og dermed, ja, du skjønner, ingen kjøling. helt uvitende om hva som hadde skjedd, ble jeg stående i bergen sentrum med en gammel alkis som mente bilen min var en mercedes. fin dag det der..

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...