BMWBenny Skrevet Mars 18, 2007 Skrevet Mars 18, 2007 Byttet tennplugger i stad og fikk en lei overaskelse. 4/6 plugger badet i olje. regner med at det er svaert på at motoren har brukt 2 liter olje på 4000 kilometer Burde jeg la bilen stå? har jo funket helt fint de 4000 da hehe. Er dette så å si garantert toppdeksel pakningen som har tatt kvelden? vi er ikke veldig flinke til så skru her i huset, så må jeg ta den på verksted? prisantydning? er villig til å prøve selv, men går ikke løs på risikable oprasjoner, har lite erfaring
pallen Skrevet Mars 18, 2007 Skrevet Mars 18, 2007 Helt enkel og grei jobb for en som er nevenyttig. Dette klarer du fint, bare å kjøpe inn pakninger (3stk) skru ut coilene, demontere toppdeksel og bytt pakningene, tørk rent og monter sammen. Lykke til.
BMWBenny Skrevet Mars 18, 2007 Forfatter Skrevet Mars 18, 2007 Helt enkel og grei jobb for en som er nevenyttig. Dette klarer du fint, bare å kjøpe inn pakninger (3stk) skru ut coilene, demontere toppdeksel og bytt pakningene, tørk rent og monter sammen. Lykke til. Er ikke verre en det asså? hvor mange bolter er dette dekselet festet med? og hvor?
bård Skrevet Mars 18, 2007 Skrevet Mars 18, 2007 Husker ikke i farta hvor mange det er, men når du tar av plastdekselet og coilene Så er det alle skruene rundt dekselet langs kanten + noen i midtden i området der coilene er plassert. Det er en veldig enkel og grei operasjon, så ingen vits i å sette den på verksted, siden du har klart å ta ut pluggene, klarer du resten også
BMWBenny Skrevet Mars 18, 2007 Forfatter Skrevet Mars 18, 2007 Høres kjempegreit ut dette! Men det store oljeforbruket burde vel forsvinne eller i hvertfall minske en god del etter bytte av denne pakningen? Eller kan det være noe annet?, den lekker ikke hvertfall, mulig den svetter litt, men ikke 2 liter olje Ikke noe vann i olja heller.
Stephan.s Skrevet Mars 18, 2007 Skrevet Mars 18, 2007 Den svetter ikke mye? Regner med at det er m50 motor du har? I såfall koster toppdekselpakning ca 250+ frakt hos schmiedmann.
Bimmerlars Skrevet Mars 18, 2007 Skrevet Mars 18, 2007 Sitter seks pakninger rundt tennplugghulla på motoren din. Er nok di som lekker. Skift di, og skift toppdekselpakningen i samme slengen. En enkel jobb, du ser hvordan det skal gjøres når du begynner
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå