325icab_88 Skrevet April 4, 2007 Skrevet April 4, 2007 Har nå byttet dynamo og batteri... bilen går fortsatt tom for strøm etter en kort kjøretur. Hva kan være feil? hvor sitter eventuelt laderele? Takk for all hjelp! Haster!
336mik Skrevet April 4, 2007 Skrevet April 4, 2007 Virker ladelampa? Den er koblet så bilen ikke lader hvis den ikke virker.
325icab_88 Skrevet April 4, 2007 Forfatter Skrevet April 4, 2007 Virker ladelampa?Den er koblet så bilen ikke lader hvis den ikke virker. Den virker ja
thomkleven Skrevet April 4, 2007 Skrevet April 4, 2007 Ny eller brukt fynamo? Skru ut og sjekk ladereleet som sitter i dynamoen, har slitt ned disse på 4 av mine eldre BMW'er tidligere... Og går selvfølgelig alltid tom for strøm når man ALLER minst trenger det. Hehe
325icab_88 Skrevet April 4, 2007 Forfatter Skrevet April 4, 2007 Måler jeg rett på dynamoen lader den 14,6, så den er i orden. Men måler jeg på batteriet derimot er det kun ca 10-11...Brudd i ledning som er feilen? Det er en tykk og en tynn kabel på dynamoen...den tykke er pluss, er den tynne til jord?
Kristov Skrevet April 5, 2007 Skrevet April 5, 2007 Den tynne går til ladelampa i instrumentpanelet. Siden spenningen er så lav på batteriet er det noe feil mellom den og dynamoen. Du får bare måle litt rundt og sjekke hvor spenningen synker. Sjekk også over alt av jordinger på motor, batteri osv. Såvidt jeg vet har vel cab batteriet i motorrommet. På de E30'ene som har batteriet i bagasjerommet vet jeg det er en slags sikring på den ene ledningen som går bakover som kan gå i stykker i hvert fall.
325icab_88 Skrevet April 5, 2007 Forfatter Skrevet April 5, 2007 Driver å måler som bare det Batteriet mitt sitter i motorrommet Men ladelampa slukker jo! Selv om batteriet tappes
Kristov Skrevet April 5, 2007 Skrevet April 5, 2007 Driver å måler som bare det Batteriet mitt sitter i motorrommet Men ladelampa slukker jo! Selv om batteriet tappes Ladelampa skal lyse når du vrir om tenningen, hakket før du starter. Den skal slukke i det motoren startes ellers er noe galt. Såvidt jeg vet bør spenningen på batteriet være tilnærmet lik det du måler på dynamoen med motoren i gang. Kan det hende at du har byttet til et defekt batteri som ikke tar i mot lading? Det kunne hende du hadde en strømtyv men det ville ikke tappet batteriet under kjøring.
325icab_88 Skrevet April 5, 2007 Forfatter Skrevet April 5, 2007 Feil Funnet! Dårlig jording på dynamo La opp ny kabel
Sir Hofstad Skrevet April 5, 2007 Skrevet April 5, 2007 Greit med tilbakemelding når folk finner feilen Eneste måten det går an å søke på forumet og få hjelp i grunn. Takk skal du ha
325icab_88 Skrevet April 5, 2007 Forfatter Skrevet April 5, 2007 Greit med tilbakemelding når folk finner feilen Eneste måten det går an å søke på forumet og få hjelp i grunn. Takk skal du ha Jepp veldig greit! Håper alle kan gjøre dette fremover
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå