Gå til innhold

Hjelp , ulyd forann i motorrom E46 32oD


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg har en skikkelig ulyd som om et reimhjul var ødelagt (skikkelig slarkete) .. Nå har jeg bytta 2 av reimhjulene.. strammehjulet og et av di andre hjulene men lyden forsvinner ikke..

Har kjent på alle hjulene.. noe slark er det jo i dem, men tror det skal være det.. ?

Nå lurer jeg på om det er hjulet på dynamoen som lager lyden..

Lyden er ikke der når bilen er kald, men så fort jeg har kjørt ut av gata og litt til, så kommer lyden.. høres ekstremt godt på tomgang.. veldig knittrelyd.

Noen som har vært borti problemet eller har peil på hva jeg skal gjøre ??

Skrevet

Deff nedere svingningsdemper på veivaksel, dette er noe som sjer på diesel bilene etter en del kilometer.Ta av reima ta godt tak i reimhjulet kjenn etter slakk ofte ligger det små gummi rester på motordekselet under bilen.

Skrevet
Deff nedere svingningsdemper på veivaksel, dette er noe som sjer på diesel bilene etter en del kilometer.Ta av reima ta godt tak i reimhjulet kjenn etter slakk ofte ligger det små gummi rester på motordekselet under bilen.

nedre svingningsdemper.. er det det store hjulet som sitter på blokka?? er det også et slik hjul man bare kan ta av å bytte med et nytt et?? Di andre hjulene jeg har byttet har kostet 300,- ca..

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...