Gå til innhold

Anbefalte innlegg

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Skrevet

Motorfestene passer meget bra, er bare å dreie til nye motorfesteklosser, for å få den rette vinkelen på motoren (litt dårlig fortalt)

Men ellers så er det alt rundt som er problemet. Jeg måtte kappe traversen og flytte den lenger bak, så lage en ramme et stykke fram for å feste tannstang i, dette gjorde at styrestagene fikk feil vinkel og bilen har hatt ganske bra veigrep, men det har ikke vært helt optimalt, men det skal sies at jeg har kjørt med det i 2 år, og har aldri hatt problemer med å følge på andre rundt svinger eller noe som helst sånt.

Grunnen til dette problemet er på grunn av at sumpen sitter på feil side på bunnpanna. Eneste måten for å få det til på helt rett vis, er å lage til tørrsump, men ettersom det ble for dyrt så måtte jeg ty til enkleste løsning, med desverre ikke den helt rette.

Så denne motoren er å anbefale til E30, men kan selvfølgelig få med traversen og alt som hører til for å bygge om i E36.

  • 3 years later...

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...