Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

begynte i dag å montere subwooferen+forsterkeren i bilen, så jeg har et par spørsmål.

1. Hvordan går jeg igjenom med kablene til bagasjerommet ? må jeg fjerne seteryggen her?

2. Hvordan får jeg kablene bak spilleren? hvor mye må demonteres for å få de på plass? har lagt frem kablene på pasasjersiden

3. Hvor er det lurest å montere forsterkeren i e34?

4. Lyset i klokken/tempmåleren gikk når jeg holdt på å prøve å komme til bak spilleren.

Skrevet

ok, når jeg har tatt vekk seteryggen da, er det hull som jeg kan bruke der fra før eller?

og hvordan demonterer jeg seteryggen?

Skrevet

Sitteputen bak sitter i to metallklips. Bare ta et godt tak og røsk opp. Seteryggen sitter først og fremst skrudd fast med 4 sorte plastmuttere. 2 av disse blir synlige når du tar ut sitteputen, de 2 andre er å finne bak "forhenget" til armlene. Når disse er fjernet sitter seteryggen bare henglset fast, så løft opp, så ut ;)

Når dette da er ute, er den div. dempematter bak der igjen. Den må ikke fjernes, men flyttes litt på da kabelgjennomføringshullene som allerede eksisterer i bilen er bak dempemattene. Er en på hver side, mellom hvert setebelte og døra om du forstår ;) Er bare å rikke litt på dempemattene som kommer de til syne hvis jeg ikke husker feil.

Lykke til

Skrevet

ok takk :)'

sitteputene var ikke noe problem å få løs, får føre kablene igjennom de hullene bak seteryggen imorgen, tok de bare igjennom et hull der med armlenet i baksetet.

En annen ting, hva kan være galt når subben ikke spiller?

forsterkeren og kondensator er kobla riktig, og forsterkeren har kontakt med spilleren, det funka når jeg hadde det i den gamle bilen.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...