Torgeir E-36 328coupe Skrevet Mai 25, 2007 Skrevet Mai 25, 2007 Vaska bilen idag, da la jeg merke til at det var noe som ikke stemte på panseret! Var som om noe hadde lagt deg i lakken! Har prøvd å gnukke å gnu det bort med vanlig bilshampo, til ingen nytte Når jeg kjenner med håndflaten over panseret kjenner jeg at lakken blir litt mer ruglete og ikke fult så glatt. Ser også at lakken er mattere akkurat der. Lurer på om noe vet av noe som fjerner smuss evt andre ting fra lakken, tenker på å rubbe ned. Noen formening om dette vil hjelpe ?
pbk Skrevet Mai 26, 2007 Skrevet Mai 26, 2007 Hvis det er asfaltklumper kan du prøve med kaldavfetting før evt. rubbing. Fås på f.eks. Biltema og alle bilutstyrsbutikker. Kanskje bensinstasjoner også? Spray på og skyll av, så vasker du med shampoo igjen.
kvalaracing Skrevet Mai 26, 2007 Skrevet Mai 26, 2007 Det beste for og få vekk slikt er en petrokjemisk avfetting.
krza Skrevet Mai 26, 2007 Skrevet Mai 26, 2007 Bruk super avfetting og svamp. Deretter ta skikkelig lakkrens og poler GODT over.. Så polerer du selvsagt hele bilen når du er igang
Jaro Skrevet Mai 26, 2007 Skrevet Mai 26, 2007 Du kan bruke clay der du har fått flekkene. Dette er effektivt til fjerning av asfalt støv og partikler i lakken, den fjerner skitt og andre vanskelige elementer fra lakkens overflate . Brukes mens bilen er vasket og innsåpet med fosiktighet. Bilen bør poleres etterpå for best resultat. Jarle
BoSJo Skrevet Mai 26, 2007 Skrevet Mai 26, 2007 Diesel er også ofte godt til å rense asfalt rester, hvis det er det. Polering er jo en selfølge etterpå.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå