Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei. Spm noen av dere sikkert vet, for en stund tilbake siden, så fikk jeg tilbakemeldig av en BMW-mekaniker at jeg hadde en brent ventil, som han hørte utifra tikkelyden jeg hadde.

I ettertid ble tikkelyden sterkere, og deretter ukjørbar, og til slutt ustartbar. Startmotoren klarte ikke dra rundt motoren.

Jeg har nå skrudd av toppen, og viser dere her bilder av hvordan blokk og topp ser ut:

http://picasaweb.google.com/ebuanes/Motor

Bilen er en '93 E36 325 Ci ,med M50B25 motor.

Klarer noen se om noe normalt eller unormalt? Jeg synest det var litt mye sot, og sylinder nr.3 var en del hakk i. Men jeg klarer ikke se om ventilene er brent eller ikke. Noen som ha peiling på dette?

Jeg kan ta fler bilder om nødvendig.

Skrevet

Kan ikkje sjå at noken av ventilane dine er brent,da mangler det en del av sjølve ventil tallerkenen isåfall. Dette forekommer som regel av for mager blanding eller stort oljeforbruk(brenner pga overoppheting).

Ser ut som om det er innvendig lekk på en eller fleire sylindrer,spørs om du må plukke bunndelen din.....

Skrevet

hvis du legger merke til at sylinder nr 3 har litt forskjellig farge fra de andre. det kan være greit å titte litt nøye på.

når noe skiller seg ut en del fra de andre så er det som regel den sylindern feilen ligger i=)

Skrevet

Her ser du helt klart at midtelektroden på den ene pluggen mangler.

Tipper det er den som har laget alle hakkene i stempelet ditt

Ellers så det ikke gale ut.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...