CabTuning Skrevet Juli 31, 2007 Skrevet Juli 31, 2007 Jeg har skaffet meg en m3 motor. Men den er fra usa. Og skal hete S50b30 us trur jeg. Noen som vet hvor mange hester denne har? Og hva som er forskjellen på denne og vanlig m3 motor? Ser at innsuget ser ut som det gjør på en 328 motor. Er dette da en m3 us motor? Håper noen har greie på dette her som kan hjelpe meg. Mange takk på forhånd.
D.C.V Skrevet Juli 31, 2007 Skrevet Juli 31, 2007 240hk har den motoren Edit:Kan ta med at en er bygd opp på M50 motoren
isanfa Skrevet Juli 31, 2007 Skrevet Juli 31, 2007 Det stemmer nok det at den har et mindre innsug enn europamodellene. Men mener også å ha sett at det er andre kammer på us modellen. men det er jeg ikke sikker på. Hør med Joarn her på forumet. Tror han kan en del om det der. Her er link til større innsug til denne motoren. http://www.koperformance.com/BMW/engine/index.htm Men etter som jeg kan forstå, så er dette bare et vanlig M50b25 innsug som vi (her i norge) bruker og montere på 328. Altså ikke et S50b30 innsug som vi kjenner i europa. Europamodellen har jo f.eks et gasspjeld til hvert sylinder.
CabTuning Skrevet Juli 31, 2007 Forfatter Skrevet Juli 31, 2007 Takker for svar. Fant en side her: http://www.bcw3design.com/m3/us_euro_faq.htm . Den forklarer ganske god hva som er forskjellen. Den jeg har er bare så vidt jeg kan forstå en opp borra 325..
mad-fun Skrevet Juli 31, 2007 Skrevet Juli 31, 2007 Det er ganske riktig. Den er helt lik M50-motoren i konstruksjon. Den har bl.a veiv med lengre slag..
mad-fun Skrevet Juli 31, 2007 Skrevet Juli 31, 2007 bare sånn for nysgjerrighetens skyld, hvor mye måtte du ut med for denne?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå