Gå til innhold

E30 Byttet motor å trenger hjelp med det elektriske.. HJELP


Anbefalte innlegg

Skrevet

Har byttet motor i min 89 mod e30.. Det stod en 320 aut i bilen men nå står det en 325i fra 1986 i biln, men får ikke til å kobble ledningsnettet sammen.

nån som har noen gode tips?

:?::?::?:

Skrevet

det stemmer nok ikke da det er 17 ledninger fra 89 mod sikringsboks å bare 10 ledninger på 86 mod motor, å da er det bare 4 ledninger som stemmer.. så står fast..

Skrevet

Skal vel egentlig være 11 ledninger. iallfall på pre-faceliften..

Skrevet

Skaff deg en haynes reparasjonsbok. står alt du trenger å vite der.

Skrevet

Jeg tok en m20b27 og putta oppi e21 min, lodda over samme fargene men det ble mange til overs og det funka bra. innbiller meg at selv om pluggene er like er det samme fargekode på de ledningene som er vesentlig for deg.

Skrevet

har jort det. men har enda 3-4 blå ledninger igjen + noen svarte.. såe.. vet man kan jøre det på 85-88 mod biler, men 88-89 er plagsomme når man skal jøre dette.. ingen som har en anelse hvor man kan finne tegninger over 325i 86 mod motor å 1989 mod 320ia bil så kan jeg enkelt finne ut hvilke ledninger jeg ikke trenger å hvilke jeg trenger.. :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...