Mr_Sunde Skrevet August 27, 2007 Skrevet August 27, 2007 Kan vere mange grunner til dette Slakk i opphengskuler Slakk i endeledd styring Kast i skiver Ubalanse i hjul Feil på hjulstilling(Spissing)
ropa Skrevet August 27, 2007 Skrevet August 27, 2007 Er jævlig at det kan være så mange alternativer, da verkstedet ikke klarer å lokalisere dette. Kan bli dyrt å skifte ut alt det der. Men Navet bak bremskiven, hvordan ser den ut og er det vanskelig å skifte?? Har skiftet bremser og klosser, så er ikke dem som er skeive.
Holberg Skrevet August 27, 2007 Forfatter Skrevet August 27, 2007 Får teste det med hjulnavene og overhaling av bremsene da Men er det "farlig" og kjøre med foreløpig? Takk for alle svar! Godt at jeg ikke er alene om å slite litt;p hehehe
snes Skrevet August 27, 2007 Skrevet August 27, 2007 Får teste det med hjulnavene og overhaling av bremsene da Men er det "farlig" og kjøre med foreløpig? Takk for alle svar! Godt at jeg ikke er alene om å slite litt;p hehehe Gå en runde rundt bilen etter du har kjørt og kjenn etter unormal varme fra bremsene. Jeg hadde problem med at stempelet på ene kalipperen ikke gikk tilbake. Klossene hang på skiven og det oppstod varme og risting. Unødvendig å overhale bremser om problemet ikke ligger der. Kan også være et tips å ta 5-6 harde nedbremsinger i 100 km/t+++ For å få bort eventuelt kast i skiver snes
ropa Skrevet August 27, 2007 Skrevet August 27, 2007 Får teste det med hjulnavene og overhaling av bremsene da Men er det "farlig" og kjøre med foreløpig? Takk for alle svar! Godt at jeg ikke er alene om å slite litt;p hehehe Gå en runde rundt bilen etter du har kjørt og kjenn etter unormal varme fra bremsene. Jeg hadde problem med at stempelet på ene kalipperen ikke gikk tilbake. Klossene hang på skiven og det oppstod varme og risting. Unødvendig å overhale bremser om problemet ikke ligger der. Kan også være et tips å ta 5-6 harde nedbremsinger i 100 km/t+++ For å få bort eventuelt kast i skiver snes Skal man kunne snurre bremseskiva lett rundt når felgen er av? eller skal den ta litt, så man må ta i litt når man drar den rundt? 5-6 nedbremsinger er prøvd, men dette gjelder ikke meg uansett, da jeg har skiftet skiver.
Holberg Skrevet August 27, 2007 Forfatter Skrevet August 27, 2007 Får teste det med hjulnavene og overhaling av bremsene da Men er det "farlig" og kjøre med foreløpig? Takk for alle svar! Godt at jeg ikke er alene om å slite litt;p hehehe Gå en runde rundt bilen etter du har kjørt og kjenn etter unormal varme fra bremsene. Jeg hadde problem med at stempelet på ene kalipperen ikke gikk tilbake. Klossene hang på skiven og det oppstod varme og risting. Unødvendig å overhale bremser om problemet ikke ligger der. Kan også være et tips å ta 5-6 harde nedbremsinger i 100 km/t+++ For å få bort eventuelt kast i skiver snes Jeg vet at høyre framfelg er mye varmere enn venstre, noe sånt du mener på? litt snev av "ti tommeletotter" ;p
snes Skrevet August 27, 2007 Skrevet August 27, 2007 Får teste det med hjulnavene og overhaling av bremsene da Men er det "farlig" og kjøre med foreløpig? Takk for alle svar! Godt at jeg ikke er alene om å slite litt;p hehehe Gå en runde rundt bilen etter du har kjørt og kjenn etter unormal varme fra bremsene. Jeg hadde problem med at stempelet på ene kalipperen ikke gikk tilbake. Klossene hang på skiven og det oppstod varme og risting. Unødvendig å overhale bremser om problemet ikke ligger der. Kan også være et tips å ta 5-6 harde nedbremsinger i 100 km/t+++ For å få bort eventuelt kast i skiver snes Jeg vet at høyre framfelg er mye varmere enn venstre, noe sånt du mener på? litt snev av "ti tommeletotter" ;p Hei Varmen du kjenner er forhåpentligvis fra bremsene, og ikke noe annet. Etter å ha jekket opp bilen kan du snurre på dekket og se om det stopper med en gang. Jeg merket også at det la seg mye bremsestøv på felgen. Prøv å skru av bremsekalipper og smør opp godt.
Holberg Skrevet August 28, 2007 Forfatter Skrevet August 28, 2007 Var ute og testa litt i dag. er sånn at når jeg kjører ei stund starter ristinga, stoppa i 5min og kjørte videre. Da var den vekk ei stund men kom tilbake, skal innom verksted i morra, håper det er som du sier
ropa Skrevet August 31, 2007 Skrevet August 31, 2007 Får teste det med hjulnavene og overhaling av bremsene da Men er det "farlig" og kjøre med foreløpig? Takk for alle svar! Godt at jeg ikke er alene om å slite litt;p hehehe Gå en runde rundt bilen etter du har kjørt og kjenn etter unormal varme fra bremsene. Jeg hadde problem med at stempelet på ene kalipperen ikke gikk tilbake. Klossene hang på skiven og det oppstod varme og risting. Unødvendig å overhale bremser om problemet ikke ligger der. Kan også være et tips å ta 5-6 harde nedbremsinger i 100 km/t+++ For å få bort eventuelt kast i skiver snes Jeg vet at høyre framfelg er mye varmere enn venstre, noe sånt du mener på? litt snev av "ti tommeletotter" ;p Hei Varmen du kjenner er forhåpentligvis fra bremsene, og ikke noe annet. Etter å ha jekket opp bilen kan du snurre på dekket og se om det stopper med en gang. Jeg merket også at det la seg mye bremsestøv på felgen. Prøv å skru av bremsekalipper og smør opp godt. Kommer mye bremsestøv hos meg, felgen blir jo helt nedsotet på en ukes tid.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå