Gå til innhold

hvilken motor er dette?


Anbefalte innlegg

Skrevet

jaha! hadde nå trodd det var injection siden det var en 89 modell men :P

Men forgasser motor ja! hmm, er det noen trim muligheter for disse? noen snakker om doble webere eller no, har ikke peiling på hva det er jeg:S

Skrevet

Det der er uten tvil en forgassermotor (BMW E30 316), har ett eksemplar av akkurat samme motoren selv. Siden det er 89 så skulle det vært injection utgave siden den er en så sein modell. Men det forekommer det du sier her, kan være mulig at motor er byttet en gang på bilen din. Ja, det er trim muligheter så det holder.

Weebere kan du kjøpe deg, men du kan også kjøpe deg ett stykk weeber. Weeber er en type forgasser. Men du har ferdig sett med 2 stk. som er bare å sette på motoren. Dette koster 17 tusen ca. Så regner med at det er høyst uinteressant, er vell mest for spesielt interisserte. Simons leverer effektanlegg til disse motorene, du får og sportsfilter som erstatter den store runde svære luftfilter kassa på toppen av motoren. (Den som er mitt i glaninga på bildet ditt)

Simonsanlegg; http://www.simons.se/Oldtimers/BMW_oldt ... _4-cyl.jpg

Sportstfilter; https://www.koed.dk/functions/billede.a ... .jpg&map=1

Edit; legger ved link til bilde av dobble gassere selvom det er for spesielt interisserte ;P

http://www.dbilas.de/img/dbilas_DVA.jpg

En annen mulighet er å bygge om til injection, da vil du få 105 hester ut av motoren istede for de 90 du sitter med nå. Gjort dette selv så er mulig å spørre meg om det blir aktuelt.

Du trenger da; Innsug med ledningsnett, luftmengdemåler, hjerne, huset som temp føler og termotidskontakten sitter på og bensinpumpe. + mye vilje å mulighet til å snekre til ett par små ting hjemme. Alt dette fra en 318i med M10 motor. (BMW E30 318i)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...