Toro Skrevet September 17, 2007 Skrevet September 17, 2007 Luft, luft, luft er lufta som gjør at den bobler.. Du bør sette den bort til noen som kan ta en sjekk på den for deg, kan hende du sparer masse kroner på det..
MadsE30 Skrevet September 17, 2007 Skrevet September 17, 2007 Få trykktestet kjølesystemet ditt. Du har nok lekasje så det holder. Tipper på thermostathus eller radiator\ekspansjonstank. Kan være så enkelt som o-ringen mellom ekspansjonstank og radiator. Dette må du følge med på. Varmkjøring er ikke vidre sunt..
2mMy Skrevet September 17, 2007 Forfatter Skrevet September 17, 2007 er forskjell på luft og noe som ligner på et vulkan utbrudd da! her snakker vi om at det blåste litervis med kjølevæske opp i lufta ved to moderate gasstrykk!
2mMy Skrevet September 18, 2007 Forfatter Skrevet September 18, 2007 hørte med bmw idag (tronrud) om hvor mye dem skulle ha for å skifte toppakning... mellom 12-15000kr trodde han! regna med å bruke en 10-12 timer på jobben..
Fliid Skrevet September 18, 2007 Skrevet September 18, 2007 2mMy skrev: er forskjell på luft og noe som ligner på et vulkan utbrudd da! her snakker vi om at det blåste litervis med kjølevæske opp i lufta ved to moderate gasstrykk! Høres ut som du får sylinder trykket i kjølesystemet. Men jeg har tatt feil før jeg Har du prøvd å lufte endel, fler forsøk, holdt på en stund så sitter man ikke igjen med så mye annet enn toppakning.
2mMy Skrevet September 18, 2007 Forfatter Skrevet September 18, 2007 Fliid skrev: 2mMy skrev: er forskjell på luft og noe som ligner på et vulkan utbrudd da! her snakker vi om at det blåste litervis med kjølevæske opp i lufta ved to moderate gasstrykk! Høres ut som du får sylinder trykket i kjølesystemet. Men jeg har tatt feil før jeg Har du prøvd å lufte endel, fler forsøk, holdt på en stund så sitter man ikke igjen med så mye annet enn toppakning. sitter med den samme teorien.. om at toppakninga gir seg når den blir varm, og at rett og slett bilen blåser reint kjølesystemet! Så man får gjøre et forsøk på å bytte den, vannpumpe og termostat osv! +2 kasterstag og powerflex foringer rundt om! DA burde det være fin bil etterpå =)
Fliid Skrevet September 18, 2007 Skrevet September 18, 2007 Blir nok bra. Men forslaget er vell som alltid, prøv å luft, bytt vannpumpe, termostat. Har mine tvil, men lov å prøve.
2mMy Skrevet September 18, 2007 Forfatter Skrevet September 18, 2007 hehe, joda! vannpumpa funker.. det er testa! termostaten funker vel... viser hvertfall temp osv, vifta starter når bilen blir varm! Så det virker jo som alt er ok. bilen er tett når den ikke blir brukt. kunne hvertfall ikke ha skjedd på en bedre tid, akkurat nå har jeg penger til å fikse bilen, og jeg er ikke avhengig av den hver dag heller! =)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå