Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg har akkurat hatt E36'n min på EU kontroll. Det gikk bra, bortsett en 2'er feil.. Må bytte bærekulene foran. De var veldig slitte fikk jeg høre. Noen som kan fortelle meg litt om disse? Har ikke så mye greie på sånt. Kommer jeg til å merke forskjell på bilen etter bytting? Hvordan kan man merke at disse er dårlig? Fikk pris på ca 2000,- å bytte.

Takker for svar=)

Skrevet

dunkelyder forfra idet du kjører over kanter o.l er et sikkert tegn.

Disse er forbruksvare på e36.

Du kan enten bytte hele bærebro eller kun bytte kulen (da trenger du presse). Et verksted gjør dette kjapt.

Skrevet

på jobb har vi et spesial verktøy til dette.

jeg byttet kulene på begge sidene på min bil å brukte 15-20 min. går fort å jøre dette me spesialverktøy:)

Skrevet
Nei, det er værre med jobben å få byttet de, om man ikke gjør det selv.

litt ot men har da sett deg mange gager på lasses i den bilen?

Skrevet
jeg ville kjøpt "fast" kule som E30 har. originale E36 kuler står i gummi som beveger seg en del. faste kuler selges bla på mekonomen

Lurer på om ikke de kulene fra e30 er for små til å passe i E36-armen. Dette løses visst med å bytte til bærearmer fra E30 som i seg selv passer rett på E36.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...