Gå til innhold

Hjelp Bremser BMW 520ia e39


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei!

Har noen raske spørsmål her, det første er kanskje litt dumt men pytt pytt.

1. Når motoren går/kjører bilen, kan jeg trå bremsepedalen helt i gulvet, er dette normalt? (det knaker stygt i alt av skiver og bilen later til og bremse stygg bra)

Når motoren er avslått, kan jeg kun trykke pedalen 2/3 in max.- Da står det bom. Slår jeg på motoren kan jeg trykke den helt in.

2. Hvor finner jeg bremseveskebeholderen til bilen ?

3. Ser ut som jeg har en form for lekasje av et eller annet slag venstre side foran i motoren (rett ved frostveske beholderen) Det er ikke frostveske, men ser ut som olje.. Noen ider? Servo feil?

Håper på rasket svar.

Svar gjerne også om du kun vet svar på spørsmål 1,2 eller 3 også ..

Skrevet

svar på nr 1 er helt normalt,det betyr at abs systemet virker som det skal.

nr2 bremseveske beholder sitter under miljøfileret på førersiden,fjern hele beholderen som filteret sitter i ,

nr 3 pakning på oljefilter lokket???

Skrevet

Når det gjelder nummer en så SKAL du ha oppnåd FULL bremsekraft FØR pedalen tråkkes 2/3 av dens vandring.. så her hadde du nok fått mangellapp.. Selv om det knaser i bremsene

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...