Dieseldyret Skrevet Desember 4, 2007 Skrevet Desember 4, 2007 Noen som har anbefalinger/ erfaringer med chip til 330d (204hk) motoren? Boks eller ikke boks? Har vurdert Ts-Racing. Tips mottas med takk:-)
G|zO Skrevet Desember 5, 2007 Skrevet Desember 5, 2007 Har selv planer å chippe min 320d. Kommer aldri i verden til og montere en boks som kun manipulerer signalene fra hjernen, sier seg selv at dette ikke kan være helt bra. En av menene bak TS Racing åpner nå eget verksted for å reparere "boks" tunede biler, det alene bør gi et realt varselskudd!
Dieseldyret Skrevet Desember 6, 2007 Forfatter Skrevet Desember 6, 2007 Har samme opfatning som deg der ja. Synes det virker litt for "enkelt" og bare klaske på en boks, og vips, så er det 30-40 hk og 100nm mer, som noen boks-selgere reklamerer med. Men er ingen som helst exspert innen dette, så er ute etter og høste litt erfaringer her. Takk for alle inspill.
Dieseldyret Skrevet Desember 7, 2007 Forfatter Skrevet Desember 7, 2007 Noen som har erfaring med trimchip.com her?
Jonass Skrevet Desember 7, 2007 Skrevet Desember 7, 2007 Prøvde en 330ixd 204hk med manuell kasse som var chippet, å den dro vanvittig bra husker jeg! Drar ifra 540en min det er jeg rimelig sikker på! ts-racing chippet caddyen min og det har funket knirkefritt i 50.000km nå. Ingen ting å klage på der.
optican Skrevet Desember 9, 2007 Skrevet Desember 9, 2007 Software bytte er eneste riktige. Vi foretar dette over diagnosekontakt som eneste i Norge. Dette betyr at vi ikke åpner bilens hjerne. Vi har forhandlere godt spredd rundt i Norge.
G|zO Skrevet Desember 9, 2007 Skrevet Desember 9, 2007 Software bytte er eneste riktige. Vi foretar dette over diagnosekontakt som eneste i Norge. Dette betyr at vi ikke åpner bilens hjerne. Vi har forhandlere godt spredd rundt i Norge. Er ikke dette akkurat det samme som TS racing gjør? Hvilke effekt vil jeg få på min BMW 320D -03 med manuell? Hva ligger prisen på med deres chipp?
optican Skrevet Desember 9, 2007 Skrevet Desember 9, 2007 Er ikke dette akkurat det samme som TS racing gjør? Hvilke effekt vil jeg få på min BMW 320D -03 med manuell? Hva ligger prisen på med deres chipp? Nei, TS åpner ecu'en om det er av siste type (edc16) - om ecu'en er av eldre type, kan de gjøre det over diagnoseporten vil jeg anta. TS har ikke vårt utstyr, som også flasher over diagnoseport på edc16 (fra 03/04 og opp) Effekten med standard flash vil øke med omtrent 35hk og 70nm - mer om ønskelig. Pris fås ved tlf, pm eller kontakt med våre forhandlere.
mhane Skrevet Desember 10, 2007 Skrevet Desember 10, 2007 Noen som har erfaring med trimchip.com her? Har chippet de fleste bilene mine der, og har bare positive opplevelser.
Richie85 Skrevet Desember 30, 2008 Skrevet Desember 30, 2008 Hva med ESS da? de foretar vel trimmingen via ECU flash de og? ikke skyt meg om det tar feil, men mener å ha lest om no sånt på sidene deres.. tror jeg! De sier 250hk, 550nm på 204hk utgaven hvertfall.... Skulle tro de tallene hører tryggest til på en manuell kasse bil...
optican Skrevet Desember 30, 2008 Skrevet Desember 30, 2008 Nå er denne tråen blitt ett år gammel, så du finner mange nå som flasher over diagnoseporten på de "gamle" edc16 hjernene til BMW. Nå er det edc17 for BMW diesel som teller, og vi har flashet disse hjernene i en lengre periode nå Godt nytt år
Richie85 Skrevet Desember 30, 2008 Skrevet Desember 30, 2008 Nå er denne tråen blitt ett år gammel, så du finner mange nå som flasher over diagnoseporten på de "gamle" edc16 hjernene til BMW. Nå er det edc17 for BMW diesel som teller, og vi har flashet disse hjernene i en lengre periode nå Godt nytt år haha.. sånn kan det gå! Søkte etter 330d på forumet nemlig:P hehe.. går og prøver å overtale fruen om at det er lurt å bytte bil;) bare gnål etter at vi kjøpte leilighet ang bilprioritering, men kjekt å ha en 3liter med 4x4 har jeg forsøkt å komme med:P Måtte derfor se om litt ang chip til disse, vet du hvor mye som er greit å ta ut av en 330xd med automat? mens jeg har vekket tråden litt igjen.. hehe Godt nytt år tilbake!
optican Skrevet Desember 30, 2008 Skrevet Desember 30, 2008 Den e go! For egen del, legger vi en normal tuning på en 330xd (e90) opp med ca 50hk og 80nm -kan ta ut mer, men vi ønsker å være moderate fordi det er dyr redskap som skal holde i noen år
Richie85 Skrevet Desember 31, 2008 Skrevet Desember 31, 2008 Takk! Da regner jeg med at tallene grovt sett gjeldet E46 også.. E90/91 blir for dyr nå dessverre, men den får det bli senere.. For dumt å ta ut for mye også, som du sier, dette skal holde! Får la nyåret komme og gjøre ferdig min egen bil, så den kan bli lagt ut for salg, så får vi se om det blir 330xi eller 330xd neste gang.. Takk uansett!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå