Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei, noen som har opplevd tilsvarende eller forslag til tiltak?:

Har en 02 320d Tour gått 150' som har den siste tiden fått risting i bilen. Ikke noe store kenguruhopp, men små og jæv...irriterende kjappe opp/ned bevegelser i bilen. Det melder seg både ved lav og høy fart. Har nettopp fått sjekket og avbalansert hjulene uten at det hjalp noe særlig.

I oktober ble alt av bremser (skiver+klosser) foran og bak byttet samt lenkearmer foran. Hørte en sum-sum lyd på begge hjulene da jeg jekket opp og gav hjulene rotasjon. Har vanskelig for å tro at dette kan forårsake risting i bilen. Jeg har ved et par anledninger opplevd risting i rattet ved svak nedbremsing ved ca 100 km/t, ellers ingen ting, men jeg må innrømme at jeg har kjørt andre biler som har vært mer roligere på rattet enn min er nå.

Innspill eller råd mottas med takk.

Skrevet

Dette kan skje hvis du har for stramt håndbrekk ,brekkbånda subber og varmer opp bremseskiva dette gir risting. hvor mange knepp har du på brekket før bilen står ?.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...