Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hvordan opererer disse chippene, hever de bare turtallsgrense eller finnes det noen som faktisk gjør noe fornuftig?

Kan jeg sette inn lambda på denne motoren for ytterligere å optimalisere den?

Skal prøve å trimme denne motoren etter alle kunstens regler uten å bruke turbo/komp

Skrevet

Du kan få de til å gjøre akkurat hva du vil de skal gjøre. Ulempen med en original M20 motorstyring er at det er få steder i Norge som kan tilpasse epromen på rulle. Vil du ha lambdastyring må du bygge om til katalysatormotorstyring, dvs styreenhet med 55-pin.

Skrevet

Ikke for toppeffekten, ettersom det ikke er lambdastyring ved fullgass. Jeg ville byttet til nyere motorstying hvis den gamle styrenhet hadde gitt problemer (kjent for problem med loddepunkt) eller hvis jeg skulle trimmet såpass at jeg måtte hatt en annen eprom.

Skrevet

Vet ikke hva som er mye trimming men jeg har fått tak på en 2,7 eta motor en nyoverhalt porta 885 topp med relativt "mild" kam+ kn filter og effektanlegg, skal ha grenrør.

Mulig jeg må ha ny eprom eller programere den andre.

Hadde vært grei å kommet igjennom på avgasskontr.(hvor mye co kan jeg ha på en 86 e30?)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...