Prodigt Skrevet Februar 25, 2008 Skrevet Februar 25, 2008 Har en bmw e36 kompressor. lader 0.5bar Vil ha litt mer lyd ut av denna kompressoren, vudere da dump ventil er dette noe å anbefale? noe annet jeg kan gjøre? noen som har noe av det samme som meg? peiling på dette?
Riefarn Skrevet Februar 25, 2008 Skrevet Februar 25, 2008 jeg har dump på min 320 med kompressor, denne blåser godt denne
S.Hafsmo Skrevet Februar 26, 2008 Skrevet Februar 26, 2008 er det noe praktisk mening i å ha dump på kompressor da? bortsett fra lyden selvfølgelig? den er vel bare for å slippe ut luftoverskudd ved redusert pådrag, for å unngå at alt skal gå tilbake igjennom turbin og stoppe rotasjon?
rel0ad Skrevet Februar 26, 2008 Skrevet Februar 26, 2008 er det noe praktisk mening i å ha dump på kompressor da? bortsett fra lyden selvfølgelig?den er vel bare for å slippe ut luftoverskudd ved redusert pådrag, for å unngå at alt skal gå tilbake igjennom turbin og stoppe rotasjon? jeg villl jo mene at du svarte deg selv i dette inlegget:) mindre slitasje
boost Skrevet Februar 26, 2008 Skrevet Februar 26, 2008 bilder av hvor dere sette den:) vil sjå korleis det ser ut:)
S.Hafsmo Skrevet Februar 26, 2008 Skrevet Februar 26, 2008 tja, vil vel kanskje bli litt rykk og napp i lager, men komp. har jo tvunget rotasjon, skal den stoppe må den jo stoppe veiva i samme slengen.
Jokkis Skrevet Februar 26, 2008 Skrevet Februar 26, 2008 kossen vil en dumpventil virke på en kompressor? kan vel ikkje være trykkregulert`? blir det ikkje for jevnt trykk?
Frode_E30 Skrevet Februar 26, 2008 Skrevet Februar 26, 2008 komp. har jo tvunget rotasjon, skal den stoppe må den jo stoppe veiva i samme slengen. Tja, du er inne på noe der.. Altså vil en få ganske god motorbrems når man går fra full gass til null gass? Er dette merkbart?
336mik Skrevet Februar 26, 2008 Skrevet Februar 26, 2008 Man har jo overtrykk og vakum på en kompressormotor også,så dump funker greit.
djscream Skrevet Februar 26, 2008 Skrevet Februar 26, 2008 bra at denne tråden kom lurte litt på det samme, venter på ett kompressor kit av en fra bimmers løpet av uka og der følger det med dumpventil også ^^ han sa det blir bra.. men jeg har ingen erfaring med kompressor.. Funker kompressor bra på motorene deres? jeg har en e36 320i coupe, m50 motor.. ,mange påstår at jeg kommer til å ødelegge motoren med en gang :S
mAZE Skrevet Februar 26, 2008 Skrevet Februar 26, 2008 bra at denne tråden kom lurte litt på det samme, venter på ett kompressor kit av en fra bimmers løpet av uka og der følger det med dumpventil også ^^ han sa det blir bra.. men jeg har ingen erfaring med kompressor.. Funker kompressor bra på motorene deres? jeg har en e36 320i coupe, m50 motor.. ,mange påstår at jeg kommer til å ødelegge motoren med en gang :S Så lenge du ikke kjører på mer enn 0,5bars trykk, så er ikke det noe problem tenker jeg. Med kompressor montert kommer du til å ende opp med rundt 220-225hk på den tenker jeg. Jeg kjørte lenge på 0,5bar på min, justerte opp til 0,65bar når jeg monterte IC, jeg hadde aldri noe problemer. Og tror ikke de som har hatt bilen etter meg har hatt noe problemer heller.
djscream Skrevet Februar 27, 2008 Skrevet Februar 27, 2008 stemmer. han jeg kjøpte kitet av påstod jeg kunne dra 250, og med det ene reimhjulet som fulgte med kunne jeg dra 300 hk. Men har vurdert IC kit også nå.
rel0ad Skrevet Februar 27, 2008 Skrevet Februar 27, 2008 lurer ejeg å litt på, er jo ingen wastegate på kompressor?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå