EspenS Skrevet Mars 5, 2008 Skrevet Mars 5, 2008 igår hørte jeg en lyd når jeg kjørte over en fartshomp med full lastet bil, da jeg kom hjem såg jeg under hjulbuen bak på høyre side. det var alså plast dekselet over bensin røret som var løst. men, det er og en liten plast tank under det dekselet, og jeg har ikke peiling hva den brukes til, og den var såvidt jeg kan se tom. ps: dette er en e30 cab. noen som vet hva den tanken er god for ?
02 Touring Skrevet Mars 5, 2008 Skrevet Mars 5, 2008 http://bmwfans.info/original/E30/Cab/32 ... l-16_0104/
02turbo Skrevet Mars 5, 2008 Skrevet Mars 5, 2008 Det er ekspansjonstanken til bensintanken, og den skal helst være tom. Det har sannsynligvis rusta bort noen festeskruer til det dekselet. Med det samme du har det av, skulle du ha sjekka rundt festeskruene på denne tanken. De er spesielt utsatt for rustangrep. En annen ting som lønner seg å gjøre i det hjulhuset på E30, er å skru av dekselet (6 plastmuttere)som ligger utenpå bensinslangene og gjøre reint under. Dette er også et sted E30'n ruster. Her samler det seg masse sand og fuktighet samtidig som slangene gnisser hull i lakken. Til slutt blir det hull inn til bagasjerommet.
EspenS Skrevet Mars 6, 2008 Forfatter Skrevet Mars 6, 2008 ja er kun et feste ijen på dekselet, så jeg må finne på noe lurt der. btw festene på tanken er også rustet bort, så den henger laust inni der men takk for all hjelpen
Stramvaier Skrevet Mars 6, 2008 Skrevet Mars 6, 2008 finnes noe fint kalt tec7 eller superfix bare å kline på en del med det oppi der og dytte på plass tanken og holde den der en stund så sitter den der i lang lang tid. så lett kan det problemet løses
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå