Betty1 Skrevet Mars 17, 2008 Skrevet Mars 17, 2008 Har en 520iA Touring 99mod som startet med alt for tidlig ABS innkobling, også på asfalt ved lett oppbremsing, deretter lugging under pådrag. Fjernet sikringer til ABS, og alt av lugging forsvant, samt abs såklart. Regner med at det var ASC som laget lugging ved å slippe av på gassen(Unngå innbillt hjulspinn). Regner med at siden ASC var plaget, at det er en sensor bak? Virket også som om bilen ville bremse skjevt, dro til venstre når abs jukset, men ikke når abs var utkoblet???!! Noen som har noen ideer?
BjørnE46 Skrevet Mars 17, 2008 Skrevet Mars 17, 2008 Hadde det samme problemet netopp.. Gå over skivene etter du har kjørt en tur og kjenn etter om det er noen som er merkbart varmere en dei andre (i ditt tilfelle på V-side) Vil tru det er et bremsecalipter som er problemet, altså at stempelet inni sylinderen ikkje går helt tilbake! Dette skapte isåfall kluss for Antispinnen med meg. Antispinnen koblet inn og nesten kvelte bilen under vaneli kjøring på tørr asvalt. Kan prøve å lufte bremsene først!
Bonden Skrevet Mars 17, 2008 Skrevet Mars 17, 2008 Jeg tror du har en føler feil ,men i værste fall styreenhets problemer. diagnose vil gi svar.(slakk i hjullager kan også gjøre at en sensor ikke ligger nærme nok triggerhjulet for nøyaktig avlesing).
Betty1 Skrevet Mars 18, 2008 Forfatter Skrevet Mars 18, 2008 Skal være byttet ABS sentral i september på Tronrud. Alt virker helt fint uten sikringer(tenker på lugging og bremsefordeling) Er det noen fasit på hvilken som kan være gåen? Speedometer virker og Automat gearer som den skal.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå