Gå til innhold

Hvordan låse opp og igjen en e39 uten batteri?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Heisann!

Tok ut batteriet fordi det måtte settes til lading over natten. Var rimelig dødt siden bilen ikke var kjørt på en stund. Smart som jeg var klabba jeg igjen bagasjelokket. Bilen har jo elektronisk sentrallås, så jeg får hverken låst opp eller igjen. Har bare masternøkkelen, er det ikke meningen den skal kunne brukes i bagasjerommet?

Er det noen mulighet for å få opp bagasjelokket? Enten ved å gi bilen strøm på andre måter eller låse det opp?

Takk! :lol:

Skrevet

Jeg har jo tilgang til hele bilen utenom bagasjerommet. Så jeg får jo opp panseret. Vil jeg uten problemer kunne sette startkabler på + og - der?

Skrevet
Det bør gå heilt fint ja...er forsåvidt nok med ein vanleg batteiladar...skal ikkje mange ampere til for å få liv i sentrallåsen :)
Ahh, flott. Da prøver jeg det etter den j*vlige snøinga har slutta! :)
Skrevet

steden for å sett kabel på startmotoren så setter heller man +kablen på pluss kontakten som står nedi motorrommet.

enkelt og greit.

Skrevet

Det var det jeg gjorde. Satte + på kontakten som står over motoren, og - på et jordingspunkt oppå støtdemperfestet.

Funka heller dårlig.

Kan jo forøvrig prøve med batteriet også. Men har ikke noen heftige kabler liggende. Men det holder vel kanskje med 1,5mm2 bare for å få aktivert sentrallåsen?

Skrevet

Fungerte ikke å koble batteriet direkte på heller. Prøvde å vri rundt tenningen, men bilen var helt strømløs.

Fryktet egentlig det Jokkis sier. Det vil jo være nærliggende å tro at det er brudd på + kretsen?

Det er i denne sammenhengen snakk om en bil helt uten batteri.

Skrevet

Var litt rart, men burde ikke ha noe å si at batteriet ikke er koplet på.

Men regner med at der sitter en type ensretter som gjør at det ikke er muligt.

Du kommer ikke inn i bagarommet fra kabinen? bare hvis du greie å stikke armen inn og få tak i + polen, sette på kabel.

Skrevet
Kjør strøm inn igjennom sigarett tenneren... Offer en gammel bil ladder til mobil o.l.., klipp av ledningene og sett batteriladderen på ledningene.!!!

Hmm, ja. Får ta og prøve det. Har ingen sigarettenner tilgjengelig, så håper bilen overlever natten!

Var litt rart, men burde ikke ha noe å si at batteriet ikke er koplet på.

Men regner med at der sitter en type ensretter som gjør at det ikke er muligt.

Du kommer ikke inn i bagarommet fra kabinen? bare hvis du greie å stikke armen inn og få tak i + polen, sette på kabel.

Hvordan kommer jeg isåfall gjennom fra kabinen? Er snakk om vanlig sedan.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...