e34bmwpower Posted June 10, 2008 Posted June 10, 2008 Hei Har begynnt å leke med tanken om å bygge om til m5 3,8l. Men er noen ting jeg lurer på. Bilen jeg har er en 520i m20b20. Så er planen å hente inn bil fra tyskland. Vil alle deler ``bare`` kunne boltes på. Passer ny motor på eksisterende motorfester? Samme gjelder resten av deler (understell, gearkasse osv..) Bilen jeg har skal fulstendig demonteres og alt fra donorbil skal motneres.
Stephan.s Posted June 11, 2008 Posted June 11, 2008 Hvis du skal ribbe den norsk reggede bilen helt, så er svaret ja, da alle e34 karosserier er identiske. (unntaket er såklart sedan kontra touring )
e34bmwpower Posted June 11, 2008 Author Posted June 11, 2008 Det er det jeg mener også, men enkelte sier at det er noe forskjell på motorfester og enkelte andre fester/hull til bolter. Bmw er jo ikke helt behjelpelige med å svare på spørsmål eller så vet de jo ingenting.
Stephan.s Posted June 11, 2008 Posted June 11, 2008 Er nok noen braketter og div som kanskje må tilpasses, så direkte "plug-and-play" er det nok ikke. Men folk har bygget 520->m5 før, så det er jo mulig
e34bmwpower Posted June 11, 2008 Author Posted June 11, 2008 Litt må man jo regne med, men med tanke på at det skal skje hjemme i garagen må det ikke være for mange store spesial tilpassninger
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now