Terje325i Skrevet Juli 2, 2008 Skrevet Juli 2, 2008 Lurer på om en chip kan forværre utslippene på en bil
Terje325i Skrevet Juli 2, 2008 Forfatter Skrevet Juli 2, 2008 nok til å ikke komme innenfor co2 kravene?
Rayb Skrevet Juli 2, 2008 Skrevet Juli 2, 2008 Poenget med en chip er vel å fin-tune motoren som kommer "grov justert" fra fabrikk...!? Så hvis dette gjøres rett skal du få en bedre forbrenning, ergo et renere utslipp.
Terje325i Skrevet Juli 2, 2008 Forfatter Skrevet Juli 2, 2008 Poenget med en chip er vel å fin-tune motoren som kommer "grov justert" fra fabrikk...!?Så hvis dette gjøres rett skal du få en bedre forbrenning, ergo et renere utslipp. ja sant det, men nå har jeg en bil som er chippa men vet ikke om det er en "jallachip" eller skikkelig. Kom ikke igjennom EU-kontrollen pga for høyt utslipp. På kontrollen sa de at det var katalysatoren som er gåen, men man vet jo aldri
Rayb Skrevet Juli 2, 2008 Skrevet Juli 2, 2008 Katalysatoren...!? Hvorfor det? Da kan det like gjerne være ventiltettningene (eller stempelringene) dine som slipper gjennom olje. Hvilken farge er det på eksosen/røken av bilen ved godt gass pådrag? Svart er greit, blårøyk er ikke bra!
Terje325i Skrevet Juli 3, 2008 Forfatter Skrevet Juli 3, 2008 Katalysatoren...!? Hvorfor det?Da kan det like gjerne være ventiltettningene (eller stempelringene) dine som slipper gjennom olje. Hvilken farge er det på eksosen/røken av bilen ved godt gass pådrag? Svart er greit, blårøyk er ikke bra! skal ta å teste med pådrag no til helgen, så får vi se
BMW89 Skrevet Juli 3, 2008 Skrevet Juli 3, 2008 på diesel biler gir de jo bare bilene mer diesel men da blir det mer røyk og mere co2.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå