Gå til innhold

hjelp me!!! :P e30 m20


Anbefalte innlegg

Skrevet

har et problem me biln.....klara ikk finn ut ka d står i

går bare på fire silyndra ...di fire nærmast pansre,skjer ingen ting når æ napa ut plugledningen fra di 2 som ikkje går.

har sjækka hjærn,tenning,

har gnist,

sjækka topp,ingenting laus,

d lokta ubrent bensin når æ kjør,

ka kan vær probleme ?

takk på forrhånd førr hjælp,

mvh erik

Skrevet

Du sier det lukter uforbrent bensin og at du har gnist. Da vil jeg si det samme som Driftking, skjekk kompresjon.

Napp av pluggledning på coil, kinn litt, skjekk så samtlige plugger om de blir våte. dobbelskjekk også gnist, om du er usikker på om gnisten er god nok, så bruk gnisten på en av sylinderene som går som ett referansepunkt. (Ved skjekk av gnist, ta ut sikring for bensinpumpe først. For skjekk av bensin, ta av pluggledning på coil. Dette for og ikke få en "uforventet" motorstart)

Og pusse over samtlige plugger kan og være ett lite triks for og se om pluggen er selve problemet.

Forøvrig, ikke kjør på fire sylindere, dette kan være skadelig for motor, lokaliser problemet og utbedre feilen før videre ferdsel med bilen skjer.

Skrevet

har sjekket toppen og ingenting galt....komp testa og ingenting galt,,,lik komp på alle silyndra, skifta pluggledninger. ingen forbedring

noen som har en sjekk liste jeg kan gå etter ?

Skrevet

Altså, prøvd å bytte plugger mellom de som funker og de som ikke funker?

Skrevet

Innsugspakninga kan det være, selvom det er lite sannsynlig at denne har gått på 2stk samtidig..

Sprut på med litt startgass å hør om den kvikkner til litt..

Skrevet

etter neremere feilsøking fant jeg ut at pluggene var tørre ....bægge var splitter nye forr va 1 måne siden....ene pluggen var litt svart ...men andre pluggen var helt blank og fin...som om den kom rett fra eske ?

Skrevet

Klinz er helt klart inne på noe her, denne kontakten har gitt mange godt med hodebry. Den svarte kan tyde på at du har bensin, men lite med gnist. den blanke kan tyde på at du ikke har noe og forbrenne i sylinder.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...