Gå til innhold

Skifte motor fra 520 til 528 m52


Anbefalte innlegg

Skrevet

Vurderer å bytte motor i min 520i til en 528i motor type m52. Bilen min er en 520i -E39. Dette grunnet at motoren har gått langt ca 260`km, og jeg har en mistanke om at det er sprekk i blokka eller at toppen er gåen. Grunnen til dette er at bilen kokte et par ganger, og etter bytte av termostat og slanger til radiator o.l vil den ikke gå skikkelig. Bare dør ut om jeg ikke gir den på høyt turtall. :( Det smeller også i eksos.

Hva ville dere gjort?

Har lyst på litt mer power uansett, men lurer på om dette er gjennomførbart innenfor rimelighetens grenser. Altså økonomisk og med tanke på godkjenning og deler. Må i alle fall få fikset motoren på et vis, og er selv ikke så veldig fingernem. Elsker bilen ellers, så kan like gjerne legge litt penger i den. Noen meninger folkens?

Takker forresten alle som har svart på mine tidligere tråder :wink:

Skrevet

260´er vel ikke så mye, den bør gå omtrent det dobbelte. ta en diagnose, mistenker att det bare er en sensor som er feilen. Bytter du motor bør du jo også bytte bremser osv.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...