erlandracing Skrevet Januar 8, 2009 Skrevet Januar 8, 2009 Hva styrer kontakten på høyre side av speed-spjeldet? Har problemer med jaging på tomgang, men slutter når jeg tar av denne kontakten, så hadde vært kjekt å vite hva denne gjør.
Ballder Skrevet Januar 8, 2009 Skrevet Januar 8, 2009 Spjeld sensor det. Den registrerer til enhver tid spjeldets posisjon. Husker ikke helt, men minnes den er justerbar. Løsne skruene 2 stk. så skal den kune vries litt. Husker heller ikke ohm verdien den skal ha på lukket spjeld, men ville nå prøvd og vridd den forsiktig til den slutter og jage, for så og se om den oppfører seg som ellers på resten av spekteret.
erlandracing Skrevet Januar 8, 2009 Forfatter Skrevet Januar 8, 2009 Hm..er du sikkerpå at den kan justeres? Det vil si at spjeldet står litt åpent hele tiden hvis man justerer den opp litt...?
Ballder Skrevet Januar 8, 2009 Skrevet Januar 8, 2009 Spjeldet skal bli værende i sin opprinnelige posisjon. Men justerer du bryteren den ene eller andre veien, så vil ecu tro at spjeldet er mer eller mindre åpent enn det faktisk er. Og siden den oppfører seg ok når du tar av kontakten, så kan det være at bryteren er litt feil stilt, eller at bryteren er kaputt muligens. Verdt og prøve.
erlandracing Skrevet Januar 8, 2009 Forfatter Skrevet Januar 8, 2009 Jepp..får prøve det.. Har byttet kontakten, virket som om den ble noe bedre, men skal prøve dette.. takk så mye
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå